mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sebastien Loeb wygrywa w "Wyścigu do Chmur"

Sebastien Loeb wygrywa w "Wyścigu do Chmur"

Nie łatwo jest potwierdzić, że jest się mistrzem, kierowcą idealnym. Niedowiarków jest tysiące, ale Loeb po weekendzie jeszcze bardziej ma ich zdanie gdzieś. Francuz wygrał w debiucie na Pikes Peak.

Sebastien Loeb wygrywa w
Peugeot powrócił do walki w legendarnym "Wyścigu do Chmur" po 24 latach, kiedy to na Pikes Peak wygrał Amerykanin, Robby Unser. Jednak najważniejsza wygrana pojawiła się rok wcześniej kiedy to Ari Vatanen w debiucie Peugeota zwyciężył za kierownicą 405 Turbo 16.

W tym roku po 25 latach francuski producent chciał uczcić tamten sukces w sposób najlepszy z możliwych - wygrać w 25. rocznicę tamtego wydarzenia. Potrzebował samochodu, który przestraszy nie tylko konkurencję, ale i samego diabła. Ten został stworzony na bazie modelu 208. Samochód to jedno, ale bez szybkiego kierowcy nie ma mowy o sukcesie. Weterani Rhys Millen, czy Nobuhiro Tajima byliby idealni, ale oni cały czas związani są z innymi producentami.Peugeot poprosił Citroena o pomoc, a ten dostarczył cyborga w postaci Sebasiena Loeba. Jaki był tego efekt? Porażający, Loeb zniszczył, zmiażdżył całą stawkę. Sprawił, że Millen i "Monster" Tajima powinni schować się w swoich domach i pilnować by nikt nie widział ich krokodylich łez. To co Loeb zrobił na Pikes Peak z konkurencją można porównać do 8-sekundowego KO, które młody Mike Tyson zafundował Keltonowi Brownowi podczas juniorskiej Olimpiady. W 2011 roku Nobuhiro Tajima po raz pierwszy zszedł poniżej 10 minut uzyskując 9:51.278 sekund. Rok temu Rhys Millen wykręcił czas 9 minut i 46 sekund, Loeb w tym roku ich zniszczył i pokonał 20-km trasę w czasie 8:13.878! Czy ktoś jeszcze zamierza dyskutować na temat talenty Loeba?

Podobne wiadomości:

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Peugeot 208 GTI: już w polskiej ofercie

auto motor i sport 0000-00-00

Na nasz rynek wjeżdża kolejny przedstawiciel klasy hot-hatch, czyli następca legendarnego 205 GTI.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.