mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sebastien Loeb wygrywa w "Wyścigu do Chmur"

Sebastien Loeb wygrywa w "Wyścigu do Chmur"

Nie łatwo jest potwierdzić, że jest się mistrzem, kierowcą idealnym. Niedowiarków jest tysiące, ale Loeb po weekendzie jeszcze bardziej ma ich zdanie gdzieś. Francuz wygrał w debiucie na Pikes Peak.

Sebastien Loeb wygrywa w
Peugeot powrócił do walki w legendarnym "Wyścigu do Chmur" po 24 latach, kiedy to na Pikes Peak wygrał Amerykanin, Robby Unser. Jednak najważniejsza wygrana pojawiła się rok wcześniej kiedy to Ari Vatanen w debiucie Peugeota zwyciężył za kierownicą 405 Turbo 16.

W tym roku po 25 latach francuski producent chciał uczcić tamten sukces w sposób najlepszy z możliwych - wygrać w 25. rocznicę tamtego wydarzenia. Potrzebował samochodu, który przestraszy nie tylko konkurencję, ale i samego diabła. Ten został stworzony na bazie modelu 208. Samochód to jedno, ale bez szybkiego kierowcy nie ma mowy o sukcesie. Weterani Rhys Millen, czy Nobuhiro Tajima byliby idealni, ale oni cały czas związani są z innymi producentami.Peugeot poprosił Citroena o pomoc, a ten dostarczył cyborga w postaci Sebasiena Loeba. Jaki był tego efekt? Porażający, Loeb zniszczył, zmiażdżył całą stawkę. Sprawił, że Millen i "Monster" Tajima powinni schować się w swoich domach i pilnować by nikt nie widział ich krokodylich łez. To co Loeb zrobił na Pikes Peak z konkurencją można porównać do 8-sekundowego KO, które młody Mike Tyson zafundował Keltonowi Brownowi podczas juniorskiej Olimpiady. W 2011 roku Nobuhiro Tajima po raz pierwszy zszedł poniżej 10 minut uzyskując 9:51.278 sekund. Rok temu Rhys Millen wykręcił czas 9 minut i 46 sekund, Loeb w tym roku ich zniszczył i pokonał 20-km trasę w czasie 8:13.878! Czy ktoś jeszcze zamierza dyskutować na temat talenty Loeba?

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.