mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sebastien Ogier Rajdowym Mistrzem Świata

Sebastien Ogier Rajdowym Mistrzem Świata

Był w cieniu wielkiego mistrza. W zespole Citroena jako ten drugi. Czekał cierpliwe na swoją szansę, ta przyszła wraz z wejściem do rajdów koncernu Volkswagena. Sebastien Ogier już wczoraj został Mistrzem Świata WRC.

Sebastien Ogier Rajdowym Mistrzem Świata
Już na początku Rajdu Francji Ogier wraz ze swoim pilotem Julienem Ingrassią zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Debiutując w tym  roku wraz z Volkswagenem w Polo R WRC Francuzi wygrali 6 eliminacji z dziesięciu rozegranych do tej pory. Po zakończeniu pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Francji w Strassburgu już nikt nie odbierze załodze Polo R WRC tytułu mistrzowskiego.

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia 4.55-kilometrowy power stage ukończyli na trzeciej pozycji. Ponieważ największy rywal Ogiera, Thierry Neuville z pilotem Nicolasem Gilsoul w Fordzie zajęli drugie miejsc, a nie pierwsze Francuz już wczoraj mógł cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. Dodatkowe punkty do klasyfikacji ogólnej przyznawane są dla pierwszych trzech kierowców.

Tegoroczny Rajd Francji to symboliczna zmiana warty. To ostatni start w rajdach króla WRC, Sebastiena Loeba i jego pilota Daniela Elany. Można śmiało powiedzieć "umarł król niech żyje król".

„Jestem po prostu przeszczęśliwy! Mógłbym uściskać cały świat, tego uczucia po prostu nie można opisać. Zdobycie tytułu mistrza świata właśnie we Francji to spełnienie marzeń. W ostatnich dniach próbowałem nie myśleć o tym za wiele, aby nie popełnić jakiegoś błędu.Teraz ulga jest ogromna. Jako mały chłopiec podziwiałem z moim ojcem u siebie w Gap samochody i najlepszych kierowców startujących w Rajdzie Monte Carlo. A teraz z Julienem sam jestem rajdowym mistrzem świata. To niesamowite. Ale wiem również, że rajdy to sport zespołowy. Bez wspaniałego teamu Volkswagena sukces ten byłby niemożliwy. Obojętne, czy kierowcy ciężarówek, mechanicy czy inżynier rajdowy, wszystkim chciałbym podziękować. Jedno jest pewne – będziemy to hucznie świętować!”
, powiedział świeżo upieczony Mistrz WRC Sebastien Ogier.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

VW Polo R WRC Street - mocniejszy niż Golf R 400

VW Polo R WRC Street - mocniejszy niż Golf R...

Premiery 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.