mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sebastien Ogier Rajdowym Mistrzem Świata

Sebastien Ogier Rajdowym Mistrzem Świata

Był w cieniu wielkiego mistrza. W zespole Citroena jako ten drugi. Czekał cierpliwe na swoją szansę, ta przyszła wraz z wejściem do rajdów koncernu Volkswagena. Sebastien Ogier już wczoraj został Mistrzem Świata WRC.

Sebastien Ogier Rajdowym Mistrzem Świata
Już na początku Rajdu Francji Ogier wraz ze swoim pilotem Julienem Ingrassią zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Debiutując w tym  roku wraz z Volkswagenem w Polo R WRC Francuzi wygrali 6 eliminacji z dziesięciu rozegranych do tej pory. Po zakończeniu pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Francji w Strassburgu już nikt nie odbierze załodze Polo R WRC tytułu mistrzowskiego.

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia 4.55-kilometrowy power stage ukończyli na trzeciej pozycji. Ponieważ największy rywal Ogiera, Thierry Neuville z pilotem Nicolasem Gilsoul w Fordzie zajęli drugie miejsc, a nie pierwsze Francuz już wczoraj mógł cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. Dodatkowe punkty do klasyfikacji ogólnej przyznawane są dla pierwszych trzech kierowców.

Tegoroczny Rajd Francji to symboliczna zmiana warty. To ostatni start w rajdach króla WRC, Sebastiena Loeba i jego pilota Daniela Elany. Można śmiało powiedzieć "umarł król niech żyje król".

„Jestem po prostu przeszczęśliwy! Mógłbym uściskać cały świat, tego uczucia po prostu nie można opisać. Zdobycie tytułu mistrza świata właśnie we Francji to spełnienie marzeń. W ostatnich dniach próbowałem nie myśleć o tym za wiele, aby nie popełnić jakiegoś błędu.Teraz ulga jest ogromna. Jako mały chłopiec podziwiałem z moim ojcem u siebie w Gap samochody i najlepszych kierowców startujących w Rajdzie Monte Carlo. A teraz z Julienem sam jestem rajdowym mistrzem świata. To niesamowite. Ale wiem również, że rajdy to sport zespołowy. Bez wspaniałego teamu Volkswagena sukces ten byłby niemożliwy. Obojętne, czy kierowcy ciężarówek, mechanicy czy inżynier rajdowy, wszystkim chciałbym podziękować. Jedno jest pewne – będziemy to hucznie świętować!”
, powiedział świeżo upieczony Mistrz WRC Sebastien Ogier.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Polo R WRC i Golf VII GTI Dark...

auto motor i sport 0000-00-00

Do Essen tuner ABT zabierze m.in. dwa stuningowane Volkswageny - Polo R WRC i Golfa VII GTI w wersji Dark Edition.

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross