mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Security Service, czyli bezpieczny transport

Security Service, czyli bezpieczny transport

W wyniku napadów na kierowców i przewożone przez nich ładunki, europejskie firmy transportowe tracą corocznie kilka miliardów euro, zaś kierowcy są wystawieni na poważne niebezpieczeństwo. Obecnie Volvo Trucks wspólnie z Securitas wprowadzają nowy system ochrony, który ma za zadanie zredukować ryzyko kradzieży, porwań i innych zagrożeń.

Security Service, czyli bezpieczny transport
Kierowcy samochodów cieżarowych i przewożone przez nich ładunki są na europejskich drogach wystawione na stałe niebezpieczeństwo. Świadczą o tym wyniki kilku ostatnich badań. Co roku ginie około 200 000 samochodów ciężarowych o łącznej wartości ponad 8,2 miliardów euro. W Polsce wartość ta wynosi około 531,1 milionów euro. Tych zatrważających danych dostarczyły badania przeprowadzone w 2007 r. na zlecenie Parlamentu Europejskiego.

Jednocześnie z badań przeprowadzonych przez Międzynarodową Unię Transportu Drogowego IRU (International Road Transport Union) wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat co szósty kierowca padł ofiarą jakiejś formy ataku. Jedną trzecią kierowców z tej grupy atakowano więcej niż dwukrotnie. Głównym celem większości ataków – około 60 procent przypadków – były pojazdy i ich ładunek, podczas gdy przedmiotem pozostałych 40 procent ataków byli kierowcy i ich rzeczy osobiste. Nieco powyżej 40 procent ataków miało miejsce na parkingach przeznaczonych dla samochodów ciężarowych.

– Ataki te stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego kierowców samochodów ciężarowych, którego to bezpieczeństwa mają prawo oczekiwać w związku z wykonywaną pracą. Stanowią również zagrożenie dla firm transportowych, które są odpowiedzialne wobec swoich klientów za powierzone im towary o ogromnej wartości. Tak więc, nawet końcowi klienci mogą ucierpieć w wyniku opóźnień spowodowanych kradzieżami ładunku – mówi Per-Anders Grösfjeld, Menedżer ds. Marketingu Systemów Informacji Transportowej w Volvo Trucks.

Aby poprawić bezpieczeństwo pracy kierowców samochodów ciężarowych i chronić ładunki przed kradzieżą, Volvo Trucks zawiązało joint-venture z firmą Securitas, z myślą o wspólnym oferowaniu usług ochrony w oparciu o istniejący system informacji transportowej Volvo Dynafleet. W ramach tej współpracy Volvo Trucks odpowiada za rozwój technologii, podczas gdy Securitas jest bezpośrednim operatorem systemu.
Nowa usługa, o nazwie Security Service, została uruchomiona wiosną bieżącego roku. W sytuacji zagrożenia kierowca może nacisnąć przycisk alarmowy znajdujący się w kabinie. Sygnał jest przesyłany do centrali Securitas, która następnie powiadamia firmę transportową lub lokalny posterunek policji. Kierowca może również skontaktować się z centralą Securitas bezpośrednio przez telefon komórkowy.

 – Zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie, a naszym celem jest zapewnienie w przyszlości jeszcze skuteczniejszej ochrony przed kradzieżą. Obecnie pracujemy nad systemem, który pozwoli na zdalne wyłączanie silnika skradzionego samochodu ciężarowego lub uniemożliwienie odczepienia naczepy od ciągnika poprzez zablokowanie sprzęgu siodłowego. Zaoferowane wspólnie, usługi te utrudnią kradzież ciągnika siodłowego, naczepy lub całego zestawu drogowego – mówi Per Adamsson, dyrektor ds. oprogramowania w dziale Planowania i Strategii Produktu w Volvo Trucks.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

300 000 Volvo rocznie od Geely

auto motor i sport 0000-00-00

Chiński właściciel szwedzkiej marki Volvo ma bardzo ambitne plany produkcyjne związane ze swoim nowym zakupem.

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.