mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Segment aut premium zagrożony?

Segment aut premium zagrożony?

Według doniesień ośrodka doradczego Pricewaterhouse Coopers (PwC) segment aut klasy premium w Europie mogą czekać ciężkie czasy. Po dynamicznym wzroście popularności luksusowych modeli w ciągu ostatnich 16 lat producenci mogą liczyć się ze znacznym spadkiem zainteresowania.

Segment aut premium zagrożony?
Od 1990 roku udział samochodów zarezerwowanych dla bogatszej części europejskiego społeczeństwa zwiększył się w całym rynku samochodów osobowych z 15 do 20 procent. Jednak zdaniem analityków Pricewaterhouse Coopers stagnacja sprzedaży zostanie w ciągu najbliższych lat zahamowana.

Główną przyczyną według PwC jest powolne nasycanie się rynku, co w konsekwencji może przełożyć się na spadek rejestrowania nowych aut z wyższej półki. Do najbardziej zagrożonych marek PwC zalicza między innymi BMW, Audi, Mercedes-Benz, Volvo, Saab, Porsche, a nawet notującą ostatnimi czasy znakomite wyniki sprzedaży markę Rolls-Royce.

Innym motywem spadku popularności wyżej wymienionych marek może być także coraz odważniejsza walka o klienta ze strony azjatyckich producentów samochodowych, takich jak Lexus, Infiniti czy też Acura, które co i rusz bombardują rynek europejski nowymi standardami wyposażenia swoich modeli.

Dowiedz się więcej o autach luksusowych

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
W polskich salonach debiutuje limitowana Skoda Fabia Black Edition. Auto wyróżnia się czarnym, eleganckim kolorem i bogatszym wyposażeniem. Egzemplarze z ograniczonej puli są dostępne w salonach od 63 030 zł.