mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Segment ciężarowy tnie koszty ale inwestuje

Segment ciężarowy tnie koszty ale inwestuje

Kryzys ekonomiczny coraz dotkliwiej odbija się na kondycji niemal wszystkich firm działających w branży transportowej. Spadek popytu na usługi przewozowe stawia w gorszej sytuacji dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych. Mniejszy popyt na usługi transportowe i części odbije się także niekorzystnie na finansach warsztatów i sieci naprawczych. Z sondażu przeprowadzonego przez portal TruckFocus.pl wynika, iż prawie połowa osób związanych z segmentem ciężarowym planuje w 2009 roku przede wszystkim redukcję kosztów (45,2%).

Segment ciężarowy tnie koszty ale inwestuje
Sondaż TruckFocus.pl pokazuje równocześnie, że pomimo ostrego cięcia wydatków i walki z rosnącymi kosztami, polskich przedsiębiorców nie opuszcza optymizm. Co więcej, kryzys gospodarczy przez niektórych postrzegany jest jako szansa na wzmocnienie firmy. Prawie 20% badanych zamierza jeszcze w tym roku rozbudować swoją firmę. Być może oznacza to myślenie perspektywiczne gdy zacznie się progres gospodarczy przedsiębiorstwo może złapać wiatr w żagle i prosperować lepiej niż dotychczas.

Podobnie 14,4 % osób deklaruje, iż w obecnym roku planuje poszerzyć swoją ofertę, co również może świadczyć o drogach poszukiwania rozwiązań w tym trudnym okresie, bo przecież szersza oferta to możliwość zaspokojenia potrzeb większej grupy klientów. Prawie 12 % osób biorących udział w sondażu deklaruje, iż w obecnym roku nie zamierza wprowadzać poważniejszych zmian w funkcjonowaniu firmy. Optymizmem napawa również to, iż 10% respondentów zamierza zwiększyć ilość pracowników w swoich firmach. Może to oznaczać, iż pomimo trudnej sytuacji są przedsiębiorstwa, które się całkiem nieźle rozwijają i notują zwiększone w porównaniu do ubiegłego roku obroty.
Tematy w artykule: badanie raporty ciężarowe

Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic