mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Segment ciężarowy tnie koszty ale inwestuje

Segment ciężarowy tnie koszty ale inwestuje

Kryzys ekonomiczny coraz dotkliwiej odbija się na kondycji niemal wszystkich firm działających w branży transportowej. Spadek popytu na usługi przewozowe stawia w gorszej sytuacji dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych. Mniejszy popyt na usługi transportowe i części odbije się także niekorzystnie na finansach warsztatów i sieci naprawczych. Z sondażu przeprowadzonego przez portal TruckFocus.pl wynika, iż prawie połowa osób związanych z segmentem ciężarowym planuje w 2009 roku przede wszystkim redukcję kosztów (45,2%).

Segment ciężarowy tnie koszty ale inwestuje
Sondaż TruckFocus.pl pokazuje równocześnie, że pomimo ostrego cięcia wydatków i walki z rosnącymi kosztami, polskich przedsiębiorców nie opuszcza optymizm. Co więcej, kryzys gospodarczy przez niektórych postrzegany jest jako szansa na wzmocnienie firmy. Prawie 20% badanych zamierza jeszcze w tym roku rozbudować swoją firmę. Być może oznacza to myślenie perspektywiczne gdy zacznie się progres gospodarczy przedsiębiorstwo może złapać wiatr w żagle i prosperować lepiej niż dotychczas.

Podobnie 14,4 % osób deklaruje, iż w obecnym roku planuje poszerzyć swoją ofertę, co również może świadczyć o drogach poszukiwania rozwiązań w tym trudnym okresie, bo przecież szersza oferta to możliwość zaspokojenia potrzeb większej grupy klientów. Prawie 12 % osób biorących udział w sondażu deklaruje, iż w obecnym roku nie zamierza wprowadzać poważniejszych zmian w funkcjonowaniu firmy. Optymizmem napawa również to, iż 10% respondentów zamierza zwiększyć ilość pracowników w swoich firmach. Może to oznaczać, iż pomimo trudnej sytuacji są przedsiębiorstwa, które się całkiem nieźle rozwijają i notują zwiększone w porównaniu do ubiegłego roku obroty.
Tematy w artykule: badanie raporty ciężarowe

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

TUV 2016 - zobacz najmniej awaryjne auta

TUV 2016 - zobacz najmniej awaryjne auta

Aktualności 2015-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.