mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Senna: „Postaram się zwrócić na siebie uwagę”

Senna: „Postaram się zwrócić na siebie uwagę”

Dział prasowy Lotus Renault GP przeprowadził wywiad z Bruno Senną. Brazylijczyk nie kryje, że w przyszłym roku chciałby zasiąść w wyścigach za kierownicą brytyjsko-francuskiego bolidu.

Senna: „Postaram się zwrócić na siebie uwagę”
Czy możesz powiedzieć nam czym zajmowałeś się w tym roku pracując z ekipą LRGP?
B.S.: W lutym przez pół dnia brałem udział w testach w Jerez, gdzie przejechałem łącznie około 600 kilometrów. Potem zrobiłem kolejne 300 kilometrów za kierownicą R29 podczas kilkudniowego szkolenia dla młodych kierowców. Brałem też udział w pokazach, ale nie były to długie przejazdy – każdy pokaz trwał około 15 minut – chociaż muszę przyznać, że zawsze się przy tym dobrze bawiłem. Dla czystej przyjemności prowadziłem także starsze modele samochodów, takie jak Lotus Efora czy GT4, ale zawsze na krótkich odcinkach.

Bierzesz udział w jazdach testowych i pokazach, a czym zajmujesz się podczas wyścigowych weekendów?
B.S.: Staram się brać jak największy udział we wszystkich pracach technicznych. Wiedza, co aktualnie dzieje się w zespole i czym zajmują się kierowcy jest bardzo ważna z punktu widzenia mojego rozwoju. Muszę na bieżąco zdobywać wszystkie informacje, by w razie potrzeby wskoczyć do bolidu i wyjechać na tor. Biorę też udział w różnych działaniach wizerunkowych – staram się zaznaczyć swoją obecność na torze i poza nim.

Co fascynuje Cię najbardziej w pracy kierowcy testowego?
B.S.: W tym roku, mam okazję lepiej poznać wiele kwestii technicznych i mogę uczyć się będąc członkiem tak znanego zespołu, jak Lotus Renault GP, który posiada doskonałe zaplecze techniczne. To bardzo ważne i bardzo pomaga w moim rozwoju, ale nie chcę zbyt długo pracować długo jako kierowca testowy!

Jakie masz plany na przyszłość?
B.S.: Chcę zdobyć odpowiednie wsparcie, by w przyszłym roku startować w wyścigach. Będę szczęśliwy, jeśli będę mógł ścigać się w barwach LRGP!

Podobne wiadomości:

Lotus: W poszukiwaniu nowego właściciela

Lotus: W poszukiwaniu nowego właściciela

Samochody luksusowe 2012-01-30

F1: Starty Maldonado w Williamsie warte 46 mln

F1: Starty Maldonado w Williamsie warte 46...

Aktualności 2012-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.