mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Senna: "Suzuka? Lubię ten tor!"

Senna: "Suzuka? Lubię ten tor!"

Po trzech występach w barwach ekipy Lotus Renault GP, Bruno Senna nie może doczekać się chwili, w której wystąpi na jednym ze swoich ulubionych torów – w Suzuce. "Grand Prix Japonii to jeden z niewielu wyścigów, który nie zmienił się na przestrzeni lat" - mówi Brazylijczyk, który we francuskiej ekipie zastąpił Nicka Heidfelda.

Senna:
Jak oceniasz swój występ w Singapurze?
Bruno Senna: Był to dla mnie dość udany weekend. Ciągle się uczę i bardzo się cieszę, że udało mi się nie popełnić tam żadnego błędu. Zrealizowałem bardzo rozbudowany program z inżynierami i mam poczucie, że coraz więcej wnoszę do naszej współpracy. Wiem, że R31 nie radzi sobie dobrze na torach o takiej charakterystyce jak Marina Bay, ale zauważyłem, że czuję się dużo lepiej za jego kierownicą i wiem, że będzie jeszcze lepiej. Zgrałem się z zespołem i czuję się bardziej komfortowo w bolidzie, co napawa mnie optymizmem przed kolejnym wyścigiem.

Masz obecnie na koncie występy w trzech wyścigach. Czy jesteś już tak pewny siebie jak pozostali kierowcy?
BS: Jeszcze nie. Inni kierowcy mają nade mną tę przewagę, że wystąpili w dużo większej liczbie wyścigów. Do tej pory zaliczyłem występy na trzech różnych torach, w bardzo rożnych warunkach. Rozgrywane na torze Suzuka Grand Prix Japonii będzie kolejnym słynnym wyścigiem, w którym wezmę udział po raz pierwszy. Nadal się uczę i nadrabiam zaległości w stosunku do pozostałych kierowców. Oni mają dużo większe ode mnie doświadczenie na torze, a ja wiem dużo więcej o oponach niż oni.

Grand Prix Japonii – słyszałem, że Suzuka jest jednym z Twoich ulubionych torów…
BS: Tak, to prawda, bardzo lubię ten tor! Połączenie dużych prędkości i średnio szybkich zakrętów składa się na fascynującą trasę. Poza tym, to jeden z torów, który niewiele zmienił się na przestrzeni lat. Bardzo cieszę się, że będę ścigać się w Suzuce i jestem pewien, że znów zapunktuję tam dla zespołu.

Czy jest to tor, na którym Twój bolid powinien sprawować się lepiej niż w Singapurze?
BS: : Jestem przekonany, że tak będzie. Wolny tor w Singapurze całkowicie zaprzepaścił nasze szanse na dobry wynik. To nie było dla nas miłe doświadczenie, ale z myślą o Suzuce przygotowaliśmy kilka udoskonaleń, które powinny umocnić naszą pozycję podczas GP Japonii i sprawić, że oba nasze bolidy znów zaczną zdobywać punkty. Wiemy, że nas na to stać.

Rozpoczyna się końcówka sezonu – czeka nas jeszcze pięć wyścigów. Co chciałbyś podczas nich osiągnąć?
BS: Moim celem jest zdobycie większej liczby punktów. Dobrze byłoby gdybyśmy wprowadzili jeszcze kilka usprawnień do naszego bolidu. Musimy zwiększyć przewagę nad zespołami, które zajmują dalsze miejsca, zwłaszcza ekipą Force India. Gdyby udało się nam dogonić team Mercedes GP, który zajmuje obecnie czwartą pozycję, nastroje w zespole uległyby diametralnej poprawie. Na razie musimy skupić się na obronie piątego miejsca.

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando