mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sergio Marchionne: "Fiat nie będzie masowym producentem w Europie"

Sergio Marchionne: "Fiat nie będzie masowym producentem w Europie"

Na tegorocznych targach w Genewie premiery aut praktycznie każdego producenta przyciągają dużą ilość fanów motoryzacji. Podobnie jest na stoisku Fiata, mimo, że Włosi sensacyjnej nowości nie zaprezentowali. Sergio Marchionne, szef Fiata zauważa, że marka przestaje być masowym producentem aut.

Sergio Marchionne:
"Odnosząc się do masowego producenta, Fiat nie będzie już - i nigdy nie zamierzał - posiadać pełną gamę produktów, tak jak masowe marki. Fiat straci na atrakcyjności jako ogólnej marki i skupi się na tym co robi najlepiej" - powiedział w Genewie szef koncernu Fiat Chrysler, Sergio Marchionne.


Koncern stopniowo ogranicza gamę modelową w Europie, tak by skupić się na małych samochodach jak Panda i cała rodzina 500-tki. W 2016 roku na rynku pojawi się kompaktowy następca Bravo, który będzie produkowany w Turcji. Co ciekawe, bardzo prawdopodobny jest scenariusz, że kolejny model z rodziny 500 zastąpi na rynku Punto. Ten samochód również jest szykowany na rok przyszły.

Marcione zauważa, że w ciągu najbliższych 5 - 10 lat Fiat mocno zmieni swoją rolę w podziale rynku. Wszytko przez jeszcze większa globalizację Jeepa oraz mocne uderzenie w postaci rozszerzenia Alfy Romeo jako globalnego producenta aut sportowych i premium.

Czy wypowiedzi szefa koncernu Fiat Chrysler należy odczytywać jako zapowiedź dobrych zmian dla Fiata, czy może jednak Marchionne robi dobrą minę do złej gry i tłumaczy kondycję producenta z Turynu? To pokaże przyszły rok kiedy zobaczymy długo wyczekiwanego następcę Punto. Wtedy będzie można ocenić w jakim miejscu stoi kolos o nazwie Fiat.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 44 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.