mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Setra wśród najlepszych

Setra wśród najlepszych

W organizowanym po raz 9 międzynarodowym plebiscycie "Najlepsze pojazdy użytkowe 2005", Setra ze swoimi autobusami serii TopClass 400 zajęła po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w kategorii "wysokopokładowy autobus turystyczny".

Konkurs przeprowadzony został przez czasopisma fachowe "lastauto omnibus", "trans aktuell" i "Fernfahrer" wspólnie z firmą DEKRA Automobil. Dnia 29 czerwca Werner Staib, odpowiedzialny w zarządzie EvoBus GmbH za markę Setra, odebrał to ważne wyróżnienie z rąk Wernera Bicker, redaktora prowadzącego wydawnictwa ETM-Verlag.

W głosowaniu wzięło udział 10 tys. czytelników. Większość z nich to kierowcy lub przedsiębiorcy z branży pojazdów użytkowych. Ocenie czytelników zostało poddanych łącznie 25 wysokopokładowych autobusów turystycznych.

Setra wprowadziła serię TopClass 400 na rynek w roku 2001, a w już w kwietniu bieżącego roku sprzedała trzytysięczny egzemplarz z tej serii. TopClass 400 liczy 6 modeli, poczynając od autobusu klubowego S 411 HD o długości 10,10 m i z 36 fotelami, aż po dwupokładowy "okręt flagowy" Setry S 431 DT, który ma długość 13,89 m i posiada do 88 foteli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.