mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Setra wśród najlepszych

Setra wśród najlepszych

W organizowanym po raz 9 międzynarodowym plebiscycie "Najlepsze pojazdy użytkowe 2005", Setra ze swoimi autobusami serii TopClass 400 zajęła po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w kategorii "wysokopokładowy autobus turystyczny".

Konkurs przeprowadzony został przez czasopisma fachowe "lastauto omnibus", "trans aktuell" i "Fernfahrer" wspólnie z firmą DEKRA Automobil. Dnia 29 czerwca Werner Staib, odpowiedzialny w zarządzie EvoBus GmbH za markę Setra, odebrał to ważne wyróżnienie z rąk Wernera Bicker, redaktora prowadzącego wydawnictwa ETM-Verlag.

W głosowaniu wzięło udział 10 tys. czytelników. Większość z nich to kierowcy lub przedsiębiorcy z branży pojazdów użytkowych. Ocenie czytelników zostało poddanych łącznie 25 wysokopokładowych autobusów turystycznych.

Setra wprowadziła serię TopClass 400 na rynek w roku 2001, a w już w kwietniu bieżącego roku sprzedała trzytysięczny egzemplarz z tej serii. TopClass 400 liczy 6 modeli, poczynając od autobusu klubowego S 411 HD o długości 10,10 m i z 36 fotelami, aż po dwupokładowy "okręt flagowy" Setry S 431 DT, który ma długość 13,89 m i posiada do 88 foteli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.