mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny prowadzi prace nad własnym autem. Auto ma być lekkie, proste i wyjątkowo wydajne, tak by mogło zrobić globalną karierę.

Shell tworzy własne auto
Shell do współpracy zaprosił dwa zespoły. Pierwszy to Gordon Murray Design Group, czyli przedsiębiorstwo znanego stylisty wyścigowych samochodów. Spod ręki Murraya wyszedł m.in. słynny McLaren F1, a teraz stworzy on nadwozie auta Shella. Z kolei druga firma, Geo Technology, specjalizuje się w konstruowaniu silników. Obie ekipy już kiedyś współpracowały z petrochemicznym gigantem - w 1988 roku stworzyły bolid Hondy, na którym Ayrton Senna i Alain Prost zwyciężyli we wszystkich wyścigach sezonu, poza jednym.

Kooperacja nosi nazwę Project M, a jej efekty poznamy już w listopadzie bieżącego roku. Celem jest osiągnięcie maksymalnej wydajności konwencjonalnego, spalinowego układu napędowego. Dlatego auto ma być lekkie, opływowe i proste w swojej konstrukcji. Wykorzystane zostaną także najnowsze sztuczki Shella w dziedzinie olejów silnikowych, które również mają wpływać na ekonomikę jazdy.

Co ciekawe, główną motywacją dla tego przedsięwzięcia jest uświadomienie, jak wiele jeszcze można usprawnić w konwencjonalnym napędzie spalinowym. Efekt kooperacji może nigdy nie wyjść poza fazę prototypu. Postępy projektu można śledzić na stronie internetowej www.shell.com/projectm.
Zobacz koniecznie: Wszystko o McLaren F1 Wszystko o McLaren
Tematy w artykule: Shell McLaren McLaren F1

Podobne wiadomości:

McLaren P1 na cześć Alaina Prosta

McLaren P1 na cześć Alaina Prosta

Aktualności 2015-06-29

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.