mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Siedem milionów Fordów Transit

Siedem milionów Fordów Transit

Z taśm produkcyjnych zjechał 7-milionowy egzemplarz użytkowego Forda Transita. Gdyby ustawić w rzędzie wszystkie wyprodukowane egzemplarze tego modelu, sznur Fordów Transit rozciągałby się na dystansie z Londynu do Sydney i z powrotem.

Siedem milionów Fordów Transit
Ford Transit w Europie zadebiutował w 1965 roku, a obecnie dostępny będzie na 118 rynkach sześciu kontynentów.

Z czasem produkcja Forda Transit nabierała rozpędu. Milionowy egzemplarz wypuszczono na rynek w 1976 roku, a kolejne milionowe Fordy Transit zjeżdżały z linii produkcyjnej odpowiednio w 1985, 1994, 2000, 2005 oraz 2010 roku.

Produkcję siedmiomilionowego egzemplarza uczczono podczas uroczystego otwarcia zakładów w chińskim mieście Nanchang z udziałem Alana Mulally, prezesa i dyrektora generalnego firmy Ford. Fabryka Jiangling Xiaolan, gdzie znajduje się nowa linia produkcyjna Forda Transit, to warta 300 mln dolarów inwestycja strategicznego partnera koncernu Ford, firmy Jiangling Motors Corp. Będzie się tam odbywać produkcja pojazdów marki JMC oraz Ford przeznaczonych na rynek chiński.

Model, który zadebiutował w tym samym roku, w którym miał miejsce pierwszy spacer w przestrzeni kosmicznej, oferowany był i jest w licznych odmianach i wersjach nadwoziowych – od dostawczych i kurierskich, przez wywrotki i samochody kempingowe, aż po wyjątkowe serie limitowane takie jak Cosworth V8 Supervan.

Nowy dwutonowy Ford Transit w Europie ma zadebiutować wiosną 2014 roku, uzupełniając zmodernizowaną i wzbogaconą europejską gamę modelową, na którą składają się między innymi Ford Transit Custom, Transit Connect oraz Transit Courier.

Poza Europą Ford Transit po raz pierwszy produkowany był w 1997, w nowej wówczas fabryce w chińskim Nanchang, oraz wietnamskim Hai Duong. Otwarcie nowych zakładów Jiangling pozwoli firmie JMC rocznie produkować ponad dwukrotnie więcej pojazdów użytkowych (wzrost z 245 do 540 tys. sztuk). Firma JMC, która zajmuje się produkcją Forda Transit na rynek chiński, jest w 30% własnością koncernu Ford.

Do 2016 roku Ford planuje łączną sprzedaż jedno i dwutonowych wersji Forda Transit na poziomie 400 tys. sztuk rocznie. Oznacza to, że co 80 sekund nabywcę znajdował będzie kolejny egzemplarz Forda Transit.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Transit Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Transit jubileusz

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando