mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Siedmiomiejscowy Mercedes Citan

Siedmiomiejscowy Mercedes Citan

W ofercie kombivana z gwiazdą na masce pojawi się wersja z długim rozstawem osi i siedmioma miejscami w kabinie. Mercedes Citan w takim wariancie nadwoziowym kosztuje od 73.350 zł netto.

Siedmiomiejscowy Mercedes Citan
Mały, dostawczy Mercedes Citan, dzięki nowej wersji nadwoziowej, zyska kolejną opcję konfiguracji wnętrza. Siedmiomiejscowe kombi będzie mogło z powodzeniem pełnić na przykład funkcję pojemnej taksówki bądź środka transportu z hotelu np. na lotnisko. Wraz z możliwością przewozu łącznie siedmiu osób, Citan z dłuższym rozstawem osi, długością 4705 mm i dopuszczalną masą całkowitą 2,2 tony pozwoli również przewieźć więcej bagażu bądź innego ładunku.

W trzecim rzędzie nowego Citana znajdują się dwa osobne fotele. Można je niezależnie przesuwać w zakresie 130 mm, składać lub - w razie potrzeby - nawet wymontować. Wygodnie podróżują tu również dorośli pasażerowie. Wsiadanie nie nastręczy im kłopotu, wystarczy bowiem złożyć siedzenia w środkowym rzędzie.

Nowy Citan w ekstradługiej odmianie kombi wyróżnia się lepszą elastycznością - dodatkowe miejsca nie wiążą się z koniecznością rezygnacji z przestrzeni ładunkowej. Nawet z siedmioma osobami na pokładzie, zależnie od ustawienia indywidualnych siedzeń, model mieści od 300 do 400 l bagażu. Po wyjęciu tylnych foteli, co wymaga zaledwie kilku ruchów, pojemność bagażnika wzrasta do 2200 litrów, a po złożeniu środkowego rzędu - aż do 3500 litrów.

Na wyposażeniu dłuższej wersji kombi znajdziemy m.in. elastyczną zasłonę przestrzeni ładunkowej, a także uchwyty do mocowania bagażu, zabezpieczające go przed przemieszczaniem, gdy siedzenia są złożone lub wymontowane. Co więcej, pasażerowie tylnych foteli mają do dyspozycji dodatkowe schowki w bocznych panelach.

Nowa wersja Citana jest już dostępna u dealerów w dwóch wersjach silnikowych. Citan 109 CDI oferuje moc 90 KM zaś Citan 111 CDI generuje moc 110 KM. Ceny modelu startują od 73 350 zł bez podatku VAT.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Citan
Mercedes Citan
Cena podstawowa już od: 68 388 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-3dr. kombi van-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Ford Tourneo Connect, Mercedes Citan, VW...

auto motor i sport 0000-00-00

Widzisz pudełkowatego kombivana, myślisz – auto dostawcze. Błąd, kombivan to wygodny samochód rodzinny, pod pewnymi względami lepszy niż tradycyjne kombi. Sprawdzamy to na przykładzie Forda Tourneo Connecta, Mercedesa Citana i Volkswagena Caddy.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.