mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Silna Mazda w Chinach

Silna Mazda w Chinach

Japoński koncern podał do wiadomości swoje wyniki sprzedaży za pierwsze półrocze. Firma notuje znaczny wzrost.

Po raz pierwszy w historii Mazdzie udało się sprzedać ponad 70.000 samochodów na rynku chińskim. 70.357 sztuk samochodów znalazło tam nabywców w okresie pierwszych sześciu miesięcy tego roku, co stanowi wzrost o 53,6% w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Na pewno jest to kamień milowy na drodze do produkcji 100.000 samochodów na tamtejszy rynek w nadchodzący roku - znaczyłoby to z kolej 30-procentową dynamikę wzrostu.

Rozwój japońskiego producenta należącego do Forda na rynku chińskim wpisuje się w pozostałe działania. Mazda musi wzmacniać swoją obecność w kraju środka. Na innych rynkach poza macierzystym firma notuje małe spadki. Eksport zmalał o 1,4% do 276.177 sztuk, zmniejszyła się także, i to o 10% produkcja nowych aut w poza-japońskich fabrykach - do 13.825 szt. Z tego z kolei najbardziej ucierpiał segment aut pasażerskich, o 14.8%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.