mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Silnik roku w BMW

Silnik roku w BMW

Niemiecki producent został utytułowany sześcioma nagrodami w dorocznym konkursie "Engine of the Year".

Napędzająca model M5 i nadchodzące coupe M6, 5-litrowa, 10-cylindrowa jednostka o mocy 507 KM, została uznana za najlepszy silnik w tegorocznym zestawieniu.

Międzynarodowe jury brało pod uwagę elastyczność, możliwość wchodzenia na wysokie obroty (zwycięzca "kręci" do 8.250obr./min.) oraz sposób dostarczania mocy. Biorąc te dane pod uwagę, drugie miejsce zajął pochodzący także od BMW, wysokoprężny, 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik z modelu 535d, który wygrał w klasie diesli.

Innym triumfem mocarnego agregatu z M-ek, jest wygrana w klasie czterech-i-więcej litrów pojemności. Tu BMW wyprzedziło między innymi jednostkę z Ferrari F430 oraz silnik instalowany w VW Touaregach i Phaetonach.

Tym samym, niemiecki producent wspierany przez M GmbH, osiągnął nowy rekord - 6 nagród w jednej edycji i 26 pierwszych miejsc w całej historii konkursu "Engine of the Year". Jak dotychczas BMW jest jedynym producentem, któremu się to udało.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera
Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera
Do targów Geneva Motor Show  2017 pozostał miesiąc, ale już znamy kilkanaście premier, które zostaną wystawione na tym salonie samochodowym. Kolejna z nich to koncepcyjny SUV od Citroena.
Odgadnij model Odgadnij model