mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Silnik roku w BMW

Silnik roku w BMW

Niemiecki producent został utytułowany sześcioma nagrodami w dorocznym konkursie "Engine of the Year".

Napędzająca model M5 i nadchodzące coupe M6, 5-litrowa, 10-cylindrowa jednostka o mocy 507 KM, została uznana za najlepszy silnik w tegorocznym zestawieniu.

Międzynarodowe jury brało pod uwagę elastyczność, możliwość wchodzenia na wysokie obroty (zwycięzca "kręci" do 8.250obr./min.) oraz sposób dostarczania mocy. Biorąc te dane pod uwagę, drugie miejsce zajął pochodzący także od BMW, wysokoprężny, 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik z modelu 535d, który wygrał w klasie diesli.

Innym triumfem mocarnego agregatu z M-ek, jest wygrana w klasie czterech-i-więcej litrów pojemności. Tu BMW wyprzedziło między innymi jednostkę z Ferrari F430 oraz silnik instalowany w VW Touaregach i Phaetonach.

Tym samym, niemiecki producent wspierany przez M GmbH, osiągnął nowy rekord - 6 nagród w jednej edycji i 26 pierwszych miejsc w całej historii konkursu "Engine of the Year". Jak dotychczas BMW jest jedynym producentem, któremu się to udało.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.