mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Silniki DaimlerChrysler do Rosji

Silniki DaimlerChrysler do Rosji

Drugi pod względem wielkości, rosyjski koncern motoryzacyjny, firma GAZ będzie sprowadzać miesięcznie tysiąc sztuk silników koncernu DaimlerChrysler.

Konieczność szukania nowego partnera na europejskim rynku, który dostarczałby silniki do produkowanych przez GAZ modeli Wołgi, wyniknęła z faktu, iż dotychczasowy dostawca silników, rosyjska firma ZMZ, podniosła od początku tego roku cenę na produkowane przez siebie jednostki o 24%. Spowodowało to konieczność chwilowego wstrzymania prac i szukania nowego partnera.

Cena 1.700 USD za silnik przekracza kwotę, jaką za swoje jednostki chciał DaimlerChrysler. Dlatego to z tą firmą GAZ będzie chciał nawiązać współpracę. Wprawdzie termin podpisania umowy nie jest jeszcze znany, lecz rosyjska strona naciska na jak najszybsze sfinalizowanie rozmów.

Miesięczna liczba silników na początku trwania współpracy wynosić ma tysiąc sztuk, jednak obie firmy ne wykluczają, iż liczba ta w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat może wzrosnąć nawet do 150 tys. rocznie.

GAZ w zeszłym roku wyprodukował 65.686 aut marki Wołga.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.