Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Silniki DaimlerChrysler do Rosji

Silniki DaimlerChrysler do Rosji

Drugi pod względem wielkości, rosyjski koncern motoryzacyjny, firma GAZ będzie sprowadzać miesięcznie tysiąc sztuk silników koncernu DaimlerChrysler.

Konieczność szukania nowego partnera na europejskim rynku, który dostarczałby silniki do produkowanych przez GAZ modeli Wołgi, wyniknęła z faktu, iż dotychczasowy dostawca silników, rosyjska firma ZMZ, podniosła od początku tego roku cenę na produkowane przez siebie jednostki o 24%. Spowodowało to konieczność chwilowego wstrzymania prac i szukania nowego partnera.

Cena 1.700 USD za silnik przekracza kwotę, jaką za swoje jednostki chciał DaimlerChrysler. Dlatego to z tą firmą GAZ będzie chciał nawiązać współpracę. Wprawdzie termin podpisania umowy nie jest jeszcze znany, lecz rosyjska strona naciska na jak najszybsze sfinalizowanie rozmów.

Miesięczna liczba silników na początku trwania współpracy wynosić ma tysiąc sztuk, jednak obie firmy ne wykluczają, iż liczba ta w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat może wzrosnąć nawet do 150 tys. rocznie.

GAZ w zeszłym roku wyprodukował 65.686 aut marki Wołga.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Taka wizję ma Ministerstwo Energii. Przedstawiono ją w Planie Rozwoju Elektromobilności. Zadanie takie może wydawać się niemożliwe, ale według resortu energii, cel zostanie osiągnięty.