mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Siódma runda LG Super Racing Weekend

Siódma runda LG Super Racing Weekend

Siódma runda LG Super Racing Weekend rozegrana zostanie w dniach 5-7 września na szwedzkim torze Anderstorp.

 24-godzinny wyścig w Spa wciąż tkwi w pamięci kibiców. Rozgrywany w strugach deszczu wyścig zakończył się sensacyjnym triumfem auta klasy N-GT Freisinger Porsche 996 GT3-RS kierowanego przez Stephana Ortelli, Marca Lieba, Romaina Dumasa. Drugie miejsce, a zarazem triumf w kategorii GT odniósł zespół BMS Scuderia Ferrari, w którego składzie jechali Gollin, Calderari, Cappellari i Bryner. Dzięki temu załoga traci do liderów klasyfikacji generalnej Matteo Bobbiego i Tomasa Biaggiego tylko 12 punktów.
W rywalizacji mistrzostw Europy samochodów turystycznych w obecności 100 tysięcy kibiców triumfowali lider klasyfikacji generalnej Gabriele Tarquini (Alfa Romeo) oraz Andy Priaulx (BMW). W wyścigu pierwszym Tarquini stoczył zacięty bój z kierowcą BMW Dirkiem Müllerem. W drugim wyścigu Priaulx nie miał sobie już równych odnosząc pewne zwycięstwo. Dzięki takim wyścigom rywalizacja w tej kategorii staje się jeszcze bardziej interesująca. Na końcowy triumf wciąż szansę ma pięciu kierowców Tarquini, Dirk Müller, Jörg Müller, Priaulx i Nicola Larini, których dzieli zaledwie siedem punktów.
Francuz Tristan Gommendy zdominował piątą rundę wyscigów Formula Renault V6 Eurocup. Dzięki triumfowi w Spa Gommendy ma szansę na nawiązanie rywalizacji z prowadzącymi w klasyfikacji generalnej Jamie Melo Jr i Neel Jani. Zwycięstwo Gommendy’ego w Spa musi zostać jeszcze potwierdzone przez trybunał sportowy ze względu na odwołanie przeciwko
decyzji sędziów, zgodnie z którą samochody zespołu ARTA Signature nie odpowiadały przepisom technicznym podczas kwalifikacji. Decyzja spodziewana jest pod koniec sierpnia, kiedy kierowcy powrócą na tor w Spa, aby rozegrać szóstą eliminację mistrzostw.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!