mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skandynawskie dwa w jednym

Skandynawskie dwa w jednym

Finowie wymyślili dość ciekawy wynalazek - samochód ze zmienną długością nadwozia.

Skandynawskie dwa w jednym

Antti Eskeli, fiński designer, stworzył, a raczej na razie narysował prototyp czteroosobowego samochodu, który z długiego... sedana (?), może przekształcić się w miejskiego hatchbacka w kilka sekund.

Ten projekt to jedna z wielu propozycji, które zostaną zaprezentowane na 2011 Michelin Challenge Design Showcase. Linia dachu auta jest niesamowicie nisko poprowadzona (chyba nawet głowa dziecka w wózku spacerowym znajduje się wyżej niż najwyższy punkt dachu). Sam dach, który w tym aucie pełni także funkcję drzwi, słupków A, B, C, przedniej szyby, tylnej szyby i maski, wykonany jest w całości ze szkła, co spowodowałoby, że w klimacie letnim samochód z powodzeniem mógłby odgrywać rolę szklarni.

Zapewne nie dostaniemy żadnych innych informacji dotyczących samochodu i jesteśmy oczywiście pewni, że auto w takiej formie w najbliższym, a nawet w nieco bardziej odległym czasie nie powstanie, ale miło jest popatrzeć na talent i wyobraźnię niektórych wizjonerów.

Tematy w artykule: design koncepty projektant

Podobne wiadomości:

Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Skoda Atero Coupe - pokaz możliwości

Aktualności 2016-05-25

SsangYong SIV-2 Concept - będzie większy SUV

SsangYong SIV-2 Concept - będzie większy SUV

Aktualności 2016-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.