mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skład kierowców Torro Rosso na 2012 rok

Skład kierowców Torro Rosso na 2012 rok

Zespół Toro Rosso przedstawił skład kierowców na przyszły sezon. Ku zaskoczeniu wszystkich, ani Jaime Aquersuari, ani Sebastien Buemi nie będą reprezentować barw Toro Rosso w przyszłym sezonie.

Skład kierowców Torro Rosso na 2012 rok
Nowymi kierowcami Toro Rosso na sezon 2012 będą Daniel Ricciardo i Jean-Eric Vergne. Zespół poinformował, że taki wybór kierowców to wynik konsultacji z "zespołem-matką", czyli Red Bullem. Szef zespołu, Franz Tost z zadowoleniem przyjął fakt szybkiego wyboru kierowców. Dzięki temu team już teraz może skupić się na sezonie 2012, nie patrząc na inne sprawy. Tost chwalił nowych kierowców oraz podziękował dotychczasowym reprezentantom barw Toro Rosso.

"To dla mnie wielkie wyzwanie i coś co chciałem osiągnąć od momentu kiedy zacząłem jeździć dla Toro Rosso w piątki w pierwszej części sezonu. Jeśli mam być szczery cały czas podskakuje z radości na samą myśl o tej informacji. W drugiej połowie sezonu 2011 nauczyłem się bardzo wiele od ludzi z którymi pracowałem przez 11 rund GP i chciałbym im podziękować za daną mi szansę. Chcę powiedzieć, że dołączenie  do Scuderi Toro Rosso było zawsze moim realnym celem, dla tego bardzo dziękuję Red Bullowi za danie mi fantastycznej możliwości i teraz nie mogę się doczekać rozpoczęcia testów", powiedział Daniel Ricciardo.

"Pierwsze co to muszę podziękować Red Bullowi za wsparcie i wiarę, że jestem gotowy podjąć wyzwanie by ścigać się w Formule 1. Święta przyszły do mnie wcześniej w tym roku!. Testowałem w tym roku kilka razy m.in. dla Red Bulla w Abu Dhabi. Czuję się gotowy zrobić krok naprzód, nawet jeśli wiem, że jest wielka różnica pomiędzy testowaniem a ściganiem się", powiedział Vergne, który będzie jednym z trzech francuskich kierowców obok Romaina Grosjeana z Lotusa i Charlesa Pica z Marussi, którzy pojawią się w przyszłym sezonie w F1.

Podobne wiadomości:

Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault

Scuderia Toro Rosso z silnikami Renault

Aktualności 2013-05-28

Renault prezentuje nowy silnik F1

Renault prezentuje nowy silnik F1

Technika 2014-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!