mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Atero - samochód zbudowany przez uczniów

Skoda Atero - samochód zbudowany przez uczniów

Uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skodę stworzyli kolejny projekt po modelach CitiJet i FUNstar. Najnowsze dzieło to kompaktowe coupe Ategro.

Skoda Atero - samochód zbudowany przez uczniów
Program budowy samochodów przez uczniów szkoły Skody ma na pokazywać ich umiejętności oraz kreatywność. W 2014 roku stworzyli kompaktowy kabriolet CitiJet, a rok później przygotowali pick-upa FUNstar.

W tym roku uczniowie stworzyli model Atero, czyli dwudrzwiowe coupe o długości 4,3 metra. Jest to najbardziej zaawansowany samochód wykonany w Akademii czeskiej marki. Projekt bazuje na modelu Rapid Spaceback, ale słupki B przesunięto ku tyłowi, a słupki C pochylono. Dach opada dynamicznie ku tyłowi, a dolna linia okien wznosi się za drzwiami. Z przodu dominują światła LED i wlot powietrza wypełniający przedni zderzak. Z tyłu uwagę zwracają końcówki układu wydechowego zapożyczone z modelu Octavia RS. Nadwozie modelu Atero pokryto lakierem Czerń Magic, przez który przebijają się kontrastujące czerwone elementy.

Za napęd odpowiada silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM, a o jej przeniesienie na przednie koła dba siedmiobiegowa skrzynia DSG. 18-calowe obręcze ze stopów lekkich pochodzą z modelu Octavia, ale tu pomalowano je w unikatowy, czarno-czerwony wzór. Za hamowanie odpowiada nowy układ wyposażony w wentylowane, perforowane tarcze hamulcowe na przedniej osi.

We wnętrzu zamontowano oświetlenie z diod LED. Popracowano nad doznaniami dźwiękowymi. Na pokładzie jest wzmacniacz o imponującej mocy 1800 Watt podłączony do czternastu głośników.

uczniowie pracowali nad Skodą Atero prawie pół roku. 26-osbowy zespół składał się z czterech młodych kobiet i 22 młodzieńców. Prototyp konstruowano z pomocą instruktorów i reprezentantów marki Skoda z działu rozwoju, designu i produkcji.

Szkoła zawodowa Skody oferuje młodym osobom trzy- i czteroletnie kursy na kierunkach technicznych, zakończone certyfikatem lub dyplomem. Po przejściu przez cały kurs wszystkim absolwentom oferowana jest praca w Skodzie.

Obecnie w czternastu programach dziennych bierze udział blisko 900 uczniów, z których 14% to kobiety. Skoda oferuje także kursy podyplomowe dla swoich pracowników – obecnie korzysta z nich około stu osób.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda skoda2016

Podobne wiadomości:

Skoda: dwa miliony aut z fabryki w Kvasinach

Skoda: dwa miliony aut z fabryki w Kvasinach

Aktualności 2017-01-23

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016 roku

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016...

Aktualności 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.