mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Fabia S2000 na testach

Skoda Fabia S2000 na testach

Skoda Auto rozpoczęła testy pierwszego prototypu Fabia Super 2000. Pojazd ten - zaprojektowany z myślą o udziale w rajdowej kategorii Super 2000 - oparty został na Fabii drugiej generacji.

Skoda Fabia S2000 na testach

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA pojazd ten wyposażony został w dwulitrowy czterocylindrowy benzynowy silnik atmosferyczny, sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów oraz system napędu na cztery koła z trzema dyferencjałami mechanicznymi. Zabierając głos z powyższej okazji, dr Eckhard Schulz - członek zarządu Skoda Auto odpowiedzialny za rozwój techniczny - powiedział:

"Cieszymy się, że rozpoczęliśmy testy Skody Fabia Super 2000. W bieżącym roku planujemy dokonać optymalizacji oraz homologacji pojazdu, tak by możliwe było jego wykorzystanie zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. To, kiedy dokładnie pojazd zostanie dopuszczony do udziału w zawodach, zależeć będzie od osiągniętego postępu, wyników odpowiednich testów oraz wydania ostatecznej homologacji. Następnie planujemy również zaoferować pojazd prywatnym zespołom. W oparciu o umowę serwisową z klientem, w bezpośredniej współpracy z naszymi importerami na całym świecie, realizowane będą dalsze prace rozwojowe nad pojazdem".

Martin Lauer - dyrektor Działu ds. Kontaktów z Mediami - dodaje: "Tradycja przeszło stu lat zaangażowania w sporty motorowe ma swój niepowtarzalny charakter, dlatego też dumni jesteśmy, że dzięki Fabii Super 2000 możemy kontynuować tę pełną sukcesów historię. Jesteśmy przekonani, że pojazd ten stanie się cennym elementem powyższego dorobku, gdyż rajdy samochodowe cieszą się popularnością na całym świecie, zapewniając znakomitą okazję do promocji naszych produktów".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: S2000 Fabia

Podobne wiadomości:

Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku

Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim...

Aktualności 2017-09-19

Z większą mocą - Fabia i Clio.

auto motor i sport 0000-00-00

Tak to już jest, że małe auta z czasem przestają być małe, a słabe silniki montowane pod ich maską ustępują miejsca mocniejszym. Oto Renault Clio 1.2 TCE i Skoda Fabia 1.6 16v, czyli dwa całkiem mocne maluchy.

Komentuj:

~fuj 2008-02-24

brzydal! co za okropny wyglad! przypomina mi napompowanego mini cupera :/ badziewie.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.