mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Fabia S2000 wystartuje już w sierpniu

Skoda Fabia S2000 wystartuje już w sierpniu

Wielkimi krokami zbliża się debiut Skody Fabia w klasie Super 2000. Pod koniec etapu testów koncern z Czech po raz pierwszy zaprezentował sportową wersję tego modelu. Ostatnio można było się z nią zapoznać podczas Rajdu Bohemia w Mladá Boleslav, natomiast na odcinkach specjalnych auto zadebiutuje już w sierpniu.

Skoda Fabia S2000 wystartuje już w sierpniu
Planowany start Nowej Fabii w rajdach samochodowych w klasie Super 2000 to nowa karta w ponad 100-letniej tradycji aktywności Skoda Auto w sportach motorowych. Lipcowa prezentacja zapowiada szybkie zakończenie finalnego etapu przygotowań nowej Fabii Super 2000, która według deklaracji producenta, powinna być gotowa do startów jeszcze w tym roku. Nowy rajdowy model z Czech pojawił się w 7. rundzie mistrzostw Czech - 4 lipca podczas Rajdu Bohemia. Kibice mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda najnowsza Fabia S2000 - model testowy został wyeksponowany przy rampie startowej.

Pierwszy publiczny pokaz możliwości tego samochodu odbędzie się podczas przedostatniej rundy mistrzostw Czech - prestiżowego Rajdu Barum, będącego eliminacją ME i IRC, w dniach 22-23 sierpnia.

"Spodziewany start Nowej Fabii w klasie Super 2000 budzi w kręgu fanów sportów motorowych wiele emocji" - mówi Maciej Wisławski, polski pilot rajdowy, jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce i ekspert Szkoły Auto. "Klasa Super 2000 została zaprojektowana z myślą o większej dostępności sportów motorowych. Samochody w niej startujące miały być tańsze niż dostosowane do klasy WRC. Planowano, aby były bardziej zbliżone cenowo do grupy N, czyli samochodów produkcyjnych, ale producenci samochodów oraz zawodnicy dostrzegli w niej olbrzymi potencjał rozwoju" - twierdzi Wisławski. Wyjaśnia, że w rezultacie samochody grupy N nie mają większych szans w starciu z klasą Super 2000 i znaczna grupa zawodowych rajdowców planuje transfer z grupy WRC do klasy S2000. "To dynamiczne, lekkie i silne samochody. Ważą 1150-1200 kg i są napędzane silnikami o mocy około 300 KM. Myślę, że Fabia S2000 może w tej klasie wywalczyć dla Skody wiele sukcesów" - dodaje.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA nowy model napędza 4-cylindrowa, 16-zaworowa jednostka napędowa opracowana w oparciu o dwulitrowy silnik FSI 110 kW, znany ze Skody Octavia, którego moc podniesiono ze 150 KM do około 280 KM. Fabia została wyposażona w sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów oraz system napędu na cztery koła z trzema dyferencjałami mechanicznymi. Wymiary auta to: 3992 mm długości, 1798 mm szerokości i rozstaw osi równy 2486 mm.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 40 380 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: S2000 Fabia

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia - do wyboru, do koloru

Skoda Fabia - do wyboru, do koloru

Aktualności 2016-12-02

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Aktualności 2016-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.