mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Fabia spali 2,78l/100km !

Skoda Fabia spali 2,78l/100km !

Już po raz 30. rozegrano Economy Run, w którym samochody marki Škoda stanęły do rywalizacji o najniższy poziom zużycia paliwa. Zwycięzcami zostali Marek Tribula i Martin Kadlec, prowadzący Škodę Fabia 1.2 HTP, która średnio spalała jedynie 2,78 litra paliwa na 100 km.

W tym roku na starcie liczącej 325,9 km trasy położonej niedaleko Mladá Boleslav stanęło 59 drużyn. Start i meta zawodów organizowanych przez Automotoklub Mladá Boleslav znajdował się w miejscowości Kosmonosy. Celem zawodów, jak co roku, było pokonanie trasy przy jak najniższym poziomie spalania paliwa.

Do rywalizacji stanęły modele reprezentujące całe portfolio ŠKODY, z silnikami diesla oraz z jednostkami benzynowymi. Oprócz tego, konkurowały ze sobą również samochody w dwóch specjalnych kategoriach: “ŠKODA Handy” i “Historic”. Zwycięzcami kategorii “Historic” zostali Petr Horníček i Michal Freyvald, prowadzący ŠKODĘ Felicia z 1997 r., która zużyła 4,069 l/100 km. Zwycięzcami kategorii “ŠKODA Handy” zostali František Liška i Jaroslav Bednář.

Punkty przyznawano za całkowite zużycie paliwa, emisję CO2, średnią prędkość, a także za różnicę pomiędzy spalaniem uzyskanym podczas przejazdu, a spalaniem, jakie podawane jest przez producenta. Poza drużynami z Czech, do rywalizacji stanęły drużyny kierowców z różnych krajów środkowoeuropejskich. Po raz pierwszy w Economy Run wzięli też udział kierowcy niepełnosprawni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda eco driving ekologiczna jazda