mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Kodiaq pierwsza na mecie Tour de France

Skoda Kodiaq pierwsza na mecie Tour de France

Po 21 etapach zwycięzcą tegorocznego Tour de France został Christopher Froome, a przed milionami widzów na całym świecie pojawiła się Skoda Kodiaq, która poprowadziła najlepszych kolarzy do mety.

Skoda Kodiaq pierwsza na mecie Tour de France
W tym roku ponownie Skoda była sponsorem zielonej koszulki dla zwycięzcy w klasyfikacji punktowej, którą w tym roku po raz piąty z rzędu zdobył słowacki zawodnik Peter Sagan.

Wszystkie trofea Tour de France zostały zaprojektowane i wykonane przez Skodę w Czechach. Unikatowe, wysokie na 60 cm, o wadze 4 kilogramów, zostały wyprodukowane przez znanego czeskiego szklarza Lasvit w miejscowości Nový Bor. Ich design nawiązuje do kształtu koła, przywołując tym samym skojarzenia z historią czeskiej marki. W końcu działalność firmy rozpoczęła się 121 lat temu od produkcji rowerów.

Tegoroczny Tour de France jest już trzynastą edycją, od kiedy Skoda jest oficjalnym sponsorem. Czeski producent dostarczył w tym roku ponad 250 samochodów. Wśród nich po raz pierwszy pojawił się Kodiaq. Zamaskowany kolorami czerwonym, szarym i czarnym, przejechał wokół Pól Elizejskich sześć okrążeń honorowych, jako pierwszy przekraczając linię mety. Za jego kierownicą usiadł Stephen Roche, zwycięzca Tour de France z 1987 roku.


Premiera czeskiego SUV-a odbędzie się 1 września bieżącego roku w Berlinie. Jeszcze w tym samym miesiącu Kodiaq ponownie odwiedzi Paryż – tym razem już bez kamuflażu, na międzynarodowych targach samochodowych Mondial de l'Automobile. Nazwa Kodiaq odnosi się do niedźwiedzi Kodiak żyjących na wyspie o tej samej nazwie, znajdującej się u południowych wybrzeży Alaski.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.