mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km

Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km

Skoda Octavia z silnikiem 1.0 TSI wystartowała na 240-kilometrowej trasie XIV Supertestu Ekonomii. Test organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich.

Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Kolejna edycja Supertestu Ekonomii to sprawdzian nie tylko dla najbardziej oszczędnych jednostek napędowych, ale również kierowców, którym przydaje się umiejętność przewidywania i znajomość zasad ekonomicznej jazdy.

Tegoroczna edycja nie była łatwa. Na początku i końcu trasy uczestnicy pokonywali w kilkukilometrowych korkach - wyjazdowym na wylocie z Warszawy w kierunku Białegostoku i wjazdowym po kolizjach na S8, od Powązek do Wisły. Na szczęście reszta trasy przebiegała przy umiarkowanym ruchu przy jesiennej aurze.

Na mecie okazało się, że najlepszy wynik uzyskała Skoda Octavia 1.0 TSI, która po raz pierwszy wystartowała w SUPERTEŚCIE EKONOMII. Do baku Skody (najlżejszej w stawce) weszło najmniej paliwa - 8,20 l. Średnie spalanie na mierzonym odcinku wyniosło 3,41 l/100 km).

Organizatorzy Supertestu Ekonomii do klasyfikacji generalnej stosują kryterium kosztu paliwa na 100 km. W przypadku Skody przejazd 100 km podczas testu kosztował 18,48 zł. Spokojna, równa jazda z prędkością w granicach dopuszczalnej przez Kodeks Drogowy zmniejsza apetyt na paliwo.

Organizowany już po raz czternasty Supertest Ekonomii udowodnił, że silniki TSI dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz niskiej wadze uzyskują wysoką sprawność. Pozwalają łączyć dobre osiągi z niskim zużyciem paliwa dzięki wyposażeniu w turbosprężarkę oraz precyzyjny układ bezpośredniego wtrysku paliwa. Umożliwiają również uzyskanie wysokiego momentu obrotowego w szerokim zakresie obrotów, dzięki czemu silnik jest w stanie bardzo szybko zareagować na zmianę położenia pedału gazu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~Gundis 2017-12-15

To teraz zróbcie taki test dla prędkości autostradowej. Obstawiam wynik grubo powyżej 10l/100km

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando