mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km

Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km

Skoda Octavia z silnikiem 1.0 TSI wystartowała na 240-kilometrowej trasie XIV Supertestu Ekonomii. Test organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich.

Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Kolejna edycja Supertestu Ekonomii to sprawdzian nie tylko dla najbardziej oszczędnych jednostek napędowych, ale również kierowców, którym przydaje się umiejętność przewidywania i znajomość zasad ekonomicznej jazdy.

Tegoroczna edycja nie była łatwa. Na początku i końcu trasy uczestnicy pokonywali w kilkukilometrowych korkach - wyjazdowym na wylocie z Warszawy w kierunku Białegostoku i wjazdowym po kolizjach na S8, od Powązek do Wisły. Na szczęście reszta trasy przebiegała przy umiarkowanym ruchu przy jesiennej aurze.

Na mecie okazało się, że najlepszy wynik uzyskała Skoda Octavia 1.0 TSI, która po raz pierwszy wystartowała w SUPERTEŚCIE EKONOMII. Do baku Skody (najlżejszej w stawce) weszło najmniej paliwa - 8,20 l. Średnie spalanie na mierzonym odcinku wyniosło 3,41 l/100 km).

Organizatorzy Supertestu Ekonomii do klasyfikacji generalnej stosują kryterium kosztu paliwa na 100 km. W przypadku Skody przejazd 100 km podczas testu kosztował 18,48 zł. Spokojna, równa jazda z prędkością w granicach dopuszczalnej przez Kodeks Drogowy zmniejsza apetyt na paliwo.

Organizowany już po raz czternasty Supertest Ekonomii udowodnił, że silniki TSI dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz niskiej wadze uzyskują wysoką sprawność. Pozwalają łączyć dobre osiągi z niskim zużyciem paliwa dzięki wyposażeniu w turbosprężarkę oraz precyzyjny układ bezpośredniego wtrysku paliwa. Umożliwiają również uzyskanie wysokiego momentu obrotowego w szerokim zakresie obrotów, dzięki czemu silnik jest w stanie bardzo szybko zareagować na zmianę położenia pedału gazu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq nagrodzona za design

Skoda Karoq nagrodzona za design

Aktualności 2017-10-16

Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata

Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic