mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Octavia do Azji

Skoda Octavia do Azji

Koncern Volkswagena, macierzysta firma Skoda Auto planuje w 2007 roku wprowadzić na chiński rynek jeden ze swoich topowych modeli czeskiej marki - Octavię.

Skoda Octavia do Azji

Skoda Octavia produkowana byłaby przez oddział Volkswagena w Szanghaju. Ze wstępnych informacji wynika, że pierwsze modele sedanów Skody zjechałaby z taśm produkcyjnych w 2007 roku.

Przy budowie Octavii, VW współpracowałby z firmą SAIC Motor Corp., która związana jest z koncernem z Wolfsburga umową joint-venture. Możliwe jest też nawiązanie współpracy z inną firmą zajmującą się produkcją samochodów – First Automotive China.

Zobacz galerię zdjęć modelu Skoda Octavia 

Chiny są od 2002 roku największym po Niemczech rynkiem dla Volkswagena, obecnie udział na tym rynku wynosi prawie 30%. W ciągu najbliższych pięciu lat niemiecka firma zamierza zainwestować w Chinach astronomiczną sumę ponad 6 miliardów USD. Oprócz nowej fabryki produkującej auta powstać ma też m.in. fabryka silników.

Niemiecki koncern zamierza wybudować nową fabrykę w Chinach, dzięki czemu do 2008 roku na tym rynku roczna produkcja ma wynieść 1,6 miliona pojazdów. Nowa fabryka ma ruszyć w 2006 roku i początkowo ma wytwarzać rocznie 150 000 samochodów.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Skoda Octavia

Nic więc dziwnego, że VW przy tak sprzyjających warunkach sprzedaży i produkcji wprowadza do Chin podlegającą mu Skodę. Skoro czeska marka jest jedną z najpopularniejszych na wymagającym rynku europejskim z pewnością będzie w stanie powtórzyć sukces na chłonącym „wszystko co się da” rynku chińskim.

Czytaj także:

Kolejne chińskie modele 2005-12-13

Chiny przed kolejnym wzrostem 2005-11-24


Podobne wiadomości:

Kolejne chińskie modele

Kolejne chińskie modele

Aktualności 2005-12-13

Skoda Octavia: Jej WIELKOŚĆ Octavia II

Skoda Octavia: Jej WIELKOŚĆ Octavia II

Testy samochodów 2005-03-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.