mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Octavia do Azji

Skoda Octavia do Azji

Koncern Volkswagena, macierzysta firma Skoda Auto planuje w 2007 roku wprowadzić na chiński rynek jeden ze swoich topowych modeli czeskiej marki - Octavię.

Skoda Octavia do Azji

Skoda Octavia produkowana byłaby przez oddział Volkswagena w Szanghaju. Ze wstępnych informacji wynika, że pierwsze modele sedanów Skody zjechałaby z taśm produkcyjnych w 2007 roku.

Przy budowie Octavii, VW współpracowałby z firmą SAIC Motor Corp., która związana jest z koncernem z Wolfsburga umową joint-venture. Możliwe jest też nawiązanie współpracy z inną firmą zajmującą się produkcją samochodów – First Automotive China.

Zobacz galerię zdjęć modelu Skoda Octavia 

Chiny są od 2002 roku największym po Niemczech rynkiem dla Volkswagena, obecnie udział na tym rynku wynosi prawie 30%. W ciągu najbliższych pięciu lat niemiecka firma zamierza zainwestować w Chinach astronomiczną sumę ponad 6 miliardów USD. Oprócz nowej fabryki produkującej auta powstać ma też m.in. fabryka silników.

Niemiecki koncern zamierza wybudować nową fabrykę w Chinach, dzięki czemu do 2008 roku na tym rynku roczna produkcja ma wynieść 1,6 miliona pojazdów. Nowa fabryka ma ruszyć w 2006 roku i początkowo ma wytwarzać rocznie 150 000 samochodów.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Skoda Octavia

Nic więc dziwnego, że VW przy tak sprzyjających warunkach sprzedaży i produkcji wprowadza do Chin podlegającą mu Skodę. Skoro czeska marka jest jedną z najpopularniejszych na wymagającym rynku europejskim z pewnością będzie w stanie powtórzyć sukces na chłonącym „wszystko co się da” rynku chińskim.

Czytaj także:

Kolejne chińskie modele 2005-12-13

Chiny przed kolejnym wzrostem 2005-11-24


Podobne wiadomości:

Kolejne chińskie modele

Kolejne chińskie modele

Aktualności 2005-12-13

Skoda Octavia: Jej WIELKOŚĆ Octavia II

Skoda Octavia: Jej WIELKOŚĆ Octavia II

Testy samochodów 2005-03-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.