mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda: Rozbudowa fabryk i produkcja "Yeti"

Skoda: Rozbudowa fabryk i produkcja "Yeti"

Należąca do koncernu Volkswagena, Skoda, zapowiedziała zwiększenie produkcji aut w fabrykach w Czechach i na Słowacji oraz potwierdziła budowę nowego modelu Yeti. Samochodu o aspiracjach sportowo-terenowych.

Skoda: Rozbudowa fabryk i produkcja
Do 2010 roku producent zamierza poważnie zmodernizować jedną ze swoich czołowych fabrykach w miejscowości Kvasiny. Tam też miałby powstawać zupełnie nowy segment pojazdów Skody, taką informację przekazała praska agencja informacyjna „CTK”. Najprawdopodobniej będzie to wspomniany wcześniej model terenowo-rekreacyjny o nazwie Yeti, który już od dłuższego czasu wskazywany jest na potencjalną nowość pochodzącą z czeskiego garażu.

Również zakłady w miejscowości Vrchlabi gdzie w większości budowane są modele Volkswagena zostaną dostosowane do produkcji większej gamy pojazdów. Tam też ma zostać uruchomiona produkcja nowego modelu VW. „W przypadku obu zakładów, koncern szacuje zwiększenie zatrudnienia o kilkaset nowych miejsc pracy” – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Skody. Niewykluczone, że zwiększenie wolumenu produkcyjnego nastąpi również w zakładach w stolicy Słowacji, Bratysławie.

Dzięki przedstawieniu nowych planów Skoda chce zakończyć jednocześnie wszystkie spekulacje mówiące o ewentualnym przeniesieniu produkcji poza granice Czech. „Decyzja o budowie modelu Yeti w miejscowości Kvasiny to dobitny sygnał na umacnianie pozycji w Czechach” – powiedział jeden z szefów Skody, Martin Jahn. Z dochodem ponad siedmiu miliardów euro rocznie, Skoda jest największym czeskim przedsiębiorstwem.

Czytaj także:

Mała, tania Skoda? 2007-09-20

Fabia w wersji Scout oraz GreenLine 2007-09-18

Pół miliona aut z fabryki Skody 2007-08-28
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Yeti Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Yeti

Podobne wiadomości:

Twarda sztuka

auto motor i sport 0000-00-00

Czas na zmianę

auto motor i sport 0000-00-00

Premiera Skody Fabii drugiej generacji nastąpi na marcowym salonie w Genewie, ale u nas już dziś można zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia.

Komentuj:

~Pele 2007-12-23

Wieś to kupi!

~ss 2007-12-23

Nie kupiłbym burakowozu...

~LOLA 2007-10-19

JA NIE ROZUMIEM JAK MOZNA KRYTYKOWAC TAK DOBRY SAMOCHOD PZRZECIEZ SKODA DOROWNUJE TAKIM MARKA JAK FORD CZY PEUGOT JAK MOZNA TO KRYTYKOWAC CZESCI SA TAKIE SAME JA W VW I AUDI TO TE AUTA TEZ BEDZIECIE KRYTYKOWAC NAPEWNO TEN CO PISZE TAKIE BZDURY MIAL W SWOIM ZYCIO SAMOCHOD POLSKIEJ MARKI A ZAPRZEPROSZENIEM ON JEST O 10X GORSZY OD CZESKIEGO ZRESZTA TO JUZ NIE JEST CZECH TYLKO NIEMIECKIE AUTO

~aaa 2007-10-18

no ciekawe skodą jezdzi wies a ciekawe gdzie wy mieszkacie powiem krótko na wsi jezdza buraki snoby tylko mercami

~fenomen Skody 2007-10-06

Skoda to kaszana w 100%. Od modelu Fabia, Skody to kompletna kaszana i tandeta, prawie jak Dacia. W środku chamskie twarde plastiki jakich Niemcy nie widzieli od co najmniej 10 lat, a u nas tłuką. Kto to kupuje? Nie wiadomo, chyba jacyś debile. Widać, że Skoda to ulubiony pojazd różnych urzędów państwowych. Z tego wniosek, że bez łapówki nikt tego nie kupi. No bo wydaj ponad 40 tysięcy na Fabię, która delikatnie mówiąc jest niby autem, ani wyglądu ani osiągów, ani renomy. Gorsza od koreańskich! A w środku masakra bezguścia stylistów i za bylę pierdołę dopłacaj jeszcze człowieku. Felicja była jeszcze jako taka, bo przynajmniej tania i dość trwała, a potem zaczęli robić zbyt drogi chłam. A Roomster? Powiem krótko - kolejny niewypał. Za te pieniądze? Bozie! Jeszcze ten wygląd. Z tyłu człowiek czuje się jak uwięziony jak w klatce. Ni to pies ni wydra. A cena ocuci nawet pana Zdzicha, nieoficjalnego rekordzistę Polski i Europy na krótkim dystansie (0,5 l).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.