mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Simply Clever - Top 5 rozwiązań

Skoda Simply Clever - Top 5 rozwiązań

Skoda słynie ze swoich przemyślanych rozwiązań, które stosuje w nowych autach. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy 5 najbardziej przydatnych.

Skoda Simply Clever - Top 5 rozwiązań
Rozwiązania z linii Simply Clever Skoda stosuje w swoich modelach już od kilkunastu lat. Prezentując nowy model Czesi starają się rozszerzać ofertę spod szyldu Simply Clever. I tak np. w trzeciej generacji Superba przemyślanych rozwiązań jest aż 29. Wiele z tych elementów faktycznie ułatwia korzystanie z samochodu, co potwierdziło już kilka testów długodystansowych redakcji "auto motor i sport".

5. Mini śmietniczki

Każdy, kto korzysta z samochodu dobrze wie, jak męczące bywają drobne przedmioty, stare bilety parkingowe, które zalegają w kabinie samochodu. Skoda problem z zalegającymi śmieciami rozwiązała w prosty sposób. W kieszeni drzwi kierowcy montowany jest prosty uchwyt, do którego przymocowuje się zwykłe jednorazowe worki. Po napełnieniu mini śmietniczka wyrzucamy woreczek i zastępujemy go czystym.

4. Hak holowniczy

Dzięki Skodzie nie musisz montować haka holowniczego na stałe do samochodu. Unikniesz także  każdorazowego wkręcania i wykręcania końcówki. W autach z Mladej Boleslav wystarczy pociągnąć za rączkę ukrytą od wewnętrznej strony bagażnika by hak holowniczy automatycznie wysunął się spod auta.


3.Parasolka w drzwiach

To rozwiązanie niestety jest oferowane tylko w Skodzie Superb i Kodiaq. Czesi w drzwiach sprytnie schowali parasolkę, która poprzez wciśnięcie wysuwa się na tyle, by można było ją w łatwy sposób wyjąć. Przydaje się ona podczas ulewy, gdy potrzebujemy przedostać się na niewielki dystans, a np. parasolkę zostawiliśmy w domu lub schowaliśmy w bagażniku.

2. Uchwyt na bilet

Ten element jest pierwszym w historii rozwiązaniem ułatwiającym kierowcy korzystanie z samochodu, które jest sygnowane sloganem Simply Clever. Uchwyt na bilety parkingowe debiutował kilkanaście lat temu. To bardzo proste rozwiązanie – niewielki element z tworzywa montowany przy przedniej szybie od strony kierowcy pozwala w wygodny sposób wsunąć za niego bilet. Ten jest widoczny i przede wszystkim nie ma obaw, że go zgubimy.

1. Latarka

To naszym zdaniem najbardziej przydatna rzecz, którą można spotkać w samochodach Skody. Pełni ona rolę zwykłej lampki w bagażniku oświetlające przestrzeń ładunkową. Jej największy atut to możliwość demontażu. Wtedy może ona nam posłużyć za przenośną latarkę, która okaże się nieoceniona np. gdy przebijemy koło i będziemy musieli wymienić je na nieoświetlonej drodze.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Aktualności 2017-08-05

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech