mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda Simply Clever - Top 5 rozwiązań

Skoda Simply Clever - Top 5 rozwiązań

Skoda słynie ze swoich przemyślanych rozwiązań, które stosuje w nowych autach. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy 5 najbardziej przydatnych.

Skoda Simply Clever - Top 5 rozwiązań
Rozwiązania z linii Simply Clever Skoda stosuje w swoich modelach już od kilkunastu lat. Prezentując nowy model Czesi starają się rozszerzać ofertę spod szyldu Simply Clever. I tak np. w trzeciej generacji Superba przemyślanych rozwiązań jest aż 29. Wiele z tych elementów faktycznie ułatwia korzystanie z samochodu, co potwierdziło już kilka testów długodystansowych redakcji "auto motor i sport".

5. Mini śmietniczki

Każdy, kto korzysta z samochodu dobrze wie, jak męczące bywają drobne przedmioty, stare bilety parkingowe, które zalegają w kabinie samochodu. Skoda problem z zalegającymi śmieciami rozwiązała w prosty sposób. W kieszeni drzwi kierowcy montowany jest prosty uchwyt, do którego przymocowuje się zwykłe jednorazowe worki. Po napełnieniu mini śmietniczka wyrzucamy woreczek i zastępujemy go czystym.

4. Hak holowniczy

Dzięki Skodzie nie musisz montować haka holowniczego na stałe do samochodu. Unikniesz także  każdorazowego wkręcania i wykręcania końcówki. W autach z Mladej Boleslav wystarczy pociągnąć za rączkę ukrytą od wewnętrznej strony bagażnika by hak holowniczy automatycznie wysunął się spod auta.


3.Parasolka w drzwiach

To rozwiązanie niestety jest oferowane tylko w Skodzie Superb i Kodiaq. Czesi w drzwiach sprytnie schowali parasolkę, która poprzez wciśnięcie wysuwa się na tyle, by można było ją w łatwy sposób wyjąć. Przydaje się ona podczas ulewy, gdy potrzebujemy przedostać się na niewielki dystans, a np. parasolkę zostawiliśmy w domu lub schowaliśmy w bagażniku.

2. Uchwyt na bilet

Ten element jest pierwszym w historii rozwiązaniem ułatwiającym kierowcy korzystanie z samochodu, które jest sygnowane sloganem Simply Clever. Uchwyt na bilety parkingowe debiutował kilkanaście lat temu. To bardzo proste rozwiązanie – niewielki element z tworzywa montowany przy przedniej szybie od strony kierowcy pozwala w wygodny sposób wsunąć za niego bilet. Ten jest widoczny i przede wszystkim nie ma obaw, że go zgubimy.

1. Latarka

To naszym zdaniem najbardziej przydatna rzecz, którą można spotkać w samochodach Skody. Pełni ona rolę zwykłej lampki w bagażniku oświetlające przestrzeń ładunkową. Jej największy atut to możliwość demontażu. Wtedy może ona nam posłużyć za przenośną latarkę, która okaże się nieoceniona np. gdy przebijemy koło i będziemy musieli wymienić je na nieoświetlonej drodze.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.