mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda dla niepełnosprawnych

Skoda dla niepełnosprawnych

Właśnie rusza kolejne szkolenie z L-Driving dla osób niepełnosprawnych, organizowane przez Szkołę Auto.
Szkolenia, umożliwiające osobom z dysfunkcjami narządów ruchu zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdów, organizowane są w ramach programu Start 2.

Skoda dla niepełnosprawnych
Program ten jest prowadzony przy współpracy ze Sportowym Stowarzyszeniem Inwalidów START. Stowarzyszenie START prowadzi ciągłą rekrutację i weryfikację chętnych do wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach, w pełni dofinansowanych z PFRON.    

W trakcie trwającego dwa tygodnie szkolenia zostanie przeszkolonych 10 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kurs składał się będzie z 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin szkolenia praktycznego, prowadzonego przy wykorzystaniu trzech samochodów Skoda Fabia przystosowanych do różnych rodzajów niepełnosprawności.


- Szkolenie ma charakter obozu sportowego. Jesteśmy praktycznie 24 godziny do dyspozycji kursantów. Mamy odpowiednie samochody, doskonały program szkoleniowy i dzięki temu kursanci, podchodząc do egzaminu, są bardzo dobrze przygotowani - w efekcie ponad 70% osób zdaje egzamin przy pierwszej próbie - powiedział Michał Cichosz, kierownik OSK Szkoła Auto.

Do tej pory w szkoleniach L-Driving, prowadzonych przez Szkołę Auto, wzięło udział już kilkudziesięciu niepełnosprawnych.

Skoda angażuje się w pomoc niepełnosprawnym nie od dziś. Przyjazne Auto to program prowadzony przez Skoda Auto Polska na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie aspiracji zawodowych i urozmaicenie możliwości spędzania wolnego czasu osób z dysfunkcjami dzięki zwiększeniu ich mobilności.


Dla osób niepełnosprawnych Skoda Auto Polska przygotowała ofertę specjalną na zakup samochodu. Możliwość skorzystania z rabatu dotyczy klientów, którzy ukończyli i zdali kurs prawa jazdy w programie L-driving oraz klientów niepełnosprawnych posiadających dokument poświadczający dofinansowanie PFRON na zakup urządzeń. Oferta dotyczy wszystkich modeli Skoda. Specjalne korzyści przewidziane są również dla osób decydujących się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Škoda Praktik po liftingu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Mercedes CLS trzeciej generacji lada moment zadebiutuje. Producent ze Stuttgartu opublikował właśnie pierwsze grafiki prezentujące kształty nadwozia i kawałek wnętrza.