mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda dla niepełnosprawnych

Skoda dla niepełnosprawnych

Właśnie rusza kolejne szkolenie z L-Driving dla osób niepełnosprawnych, organizowane przez Szkołę Auto.
Szkolenia, umożliwiające osobom z dysfunkcjami narządów ruchu zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdów, organizowane są w ramach programu Start 2.

Skoda dla niepełnosprawnych
Program ten jest prowadzony przy współpracy ze Sportowym Stowarzyszeniem Inwalidów START. Stowarzyszenie START prowadzi ciągłą rekrutację i weryfikację chętnych do wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach, w pełni dofinansowanych z PFRON.    

W trakcie trwającego dwa tygodnie szkolenia zostanie przeszkolonych 10 osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kurs składał się będzie z 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin szkolenia praktycznego, prowadzonego przy wykorzystaniu trzech samochodów Skoda Fabia przystosowanych do różnych rodzajów niepełnosprawności.


- Szkolenie ma charakter obozu sportowego. Jesteśmy praktycznie 24 godziny do dyspozycji kursantów. Mamy odpowiednie samochody, doskonały program szkoleniowy i dzięki temu kursanci, podchodząc do egzaminu, są bardzo dobrze przygotowani - w efekcie ponad 70% osób zdaje egzamin przy pierwszej próbie - powiedział Michał Cichosz, kierownik OSK Szkoła Auto.

Do tej pory w szkoleniach L-Driving, prowadzonych przez Szkołę Auto, wzięło udział już kilkudziesięciu niepełnosprawnych.

Skoda angażuje się w pomoc niepełnosprawnym nie od dziś. Przyjazne Auto to program prowadzony przez Skoda Auto Polska na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie aspiracji zawodowych i urozmaicenie możliwości spędzania wolnego czasu osób z dysfunkcjami dzięki zwiększeniu ich mobilności.


Dla osób niepełnosprawnych Skoda Auto Polska przygotowała ofertę specjalną na zakup samochodu. Możliwość skorzystania z rabatu dotyczy klientów, którzy ukończyli i zdali kurs prawa jazdy w programie L-driving oraz klientów niepełnosprawnych posiadających dokument poświadczający dofinansowanie PFRON na zakup urządzeń. Oferta dotyczy wszystkich modeli Skoda. Specjalne korzyści przewidziane są również dla osób decydujących się na zakup samochodu z automatyczną skrzynią biegów DSG.

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Kuzaj i Skoda przygotowani do startu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.