mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda dla niepełnosprawnych

Skoda dla niepełnosprawnych

"Przyjazne Auto" to program promowany przez firmę Skoda Auto dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Już teraz kilkanaście salonów dealerskich czeskiej marki oferuje samochody przystosowane na potrzeby osób niepełnosprawnych w oparciu o urządzenia renomowanej firmy Guidosimplex.

Skoda dla niepełnosprawnych
W ramach programu osoby z dysfunkcjami narządów ruchu oraz ich opiekunowie będą mogli skorzystać między innymi z preferencyjnych warunków zakupu samochodów marki Skoda. "Przyjazne Auto" jest skierowane głównie do beneficjentów programu PFRON o nazwie "Sprawny Dojazd". Profesjonalna adaptacja samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej będzie mogła dotyczyć niemal wszystkich samochodów marki poczynając od modelu Nowa Fabia, poprzez model Octavia i najbardziej prestiżowy - Superb, aż po dostawczy model Praktik. Co ważne, adaptacji mogą zostać poddane również używane samochody tej marki, oferowane w ramach programu "Sprawdzone Auto".

Wyjątkowość programu "Przyjazne Auto" wiąże się z kompleksowością oferty. "Docelowo chcemy wspierać naszych niepełnosprawnych klientów na wszystkich etapach. Począwszy od decyzji o kursie prawa jazdy, poprzez zakup oprzyrządowanego samochodu, aż po jego obsługę serwisową i wreszcie ewentualną odsprzedaż pojazdu" - mówi Dominik Bobowski, Product Manager odpowiedzialny za projekt "Przyjazne Auto". "Nasza firma stara się być jak najbliżej klienta - do komunikacji wykorzystujemy głównie Internet, a dzięki rozbudowanej sieci dealerskiej testowanie, zakup oraz serwisowanie samochodu nie jest kłopotliwe. Dodatkowo klienci zyskują dostęp do szerokiej oferty kredytowej VW Bank Polska oraz oferty ubezpieczeniowej."

Szacuje się, że w Polsce żyje 470 tysięcy osób, dla których brak własnego środka lokomocji jest często barierą ograniczającą możliwości pracy oraz obniżająca jakość życia. "Przyjazne Auto" wpisuje się zatem w działania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który w ramach programu "Sprawny Dojazd" zwiększa mobilność osób niepełnosprawnych poprzez dofinansowanie kursu prawa jazdy oraz dofinansowanie zakupu samochodu na potrzeby osoby niepełnosprawnej lub jej opiekuna. Dodatkowo, stworzona przez importera Szkoła Auto, jeszcze w tym roku uruchomi program nauki bezpiecznej jazdy dla osób niepełnosprawnych, gdzie zyskają możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

W celu rozpropagowania programu "Przyjazne Auto", Skoda przygotowała specjalny serwis internetowy pod adresem www.skoda-przyjazneauto.pl. Można tu znaleźć listę Autoryzowanych Dealerów Škody biorących udział w programie, skorzystać z konfiguratora samochodowego, zadać pytanie lub zgłosić sugestie do przedstawicieli Skoda Auto.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda niepełnosprawni

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.