mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda dla niepełnosprawnych

Skoda dla niepełnosprawnych

Skoda Auto Polska rozpoczęła program "Przyjazne Auto", który skierowany jest do osób niepełnosprawnych. W jego ramach można dobrać odpowiednie oprzyrządowanie dopasowane do indywidualnych potrzeb, a także podnieść swoje kwalifikacje.

Skoda dla niepełnosprawnych
"Przyjazne Auto" to program dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu. W ramach tego programu osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mogą korzystać między innymi z preferencyjnych warunków zakupu samochodów czeskiej marki. "Przyjazne Auto" skierowane jest w dużym stopniu do beneficjentów programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Sprawny Dojazd".
- W ciągu kilku tygodni od chwili inauguracji programu wiele osób nawiązało kontakt z naszymi dealerami lub odwiedziło nasz portal internetowy - mówi Dominik Bobowski, Product Manager odpowiedzialny za "Przyjazne Auto". Zgłaszają się także nowe salony dealerskie zainteresowane przystąpieniem do programu.

Obecnie już kilkanaście autoryzowanych salonów Skody oferuje profesjonalną adaptację samochodu do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Specjalistyczne urządzenia firmy Guidosimplex montowane są niemal we wszystkich modelach bez utraty dwuletniej gwarancji producenta samochodu.
 
W internetowym serwisie dostępnym pod adresem www.skoda-przyjazneauto.pl ruszył unikatowy konfigurator samochodów. W ciągu kilkunastu minut można za jego pomocą dobrać odpowiednie oprzyrządowanie i "zbudować" idealny samochód, dopasowany do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej. Konfigurator podpowiada, które z rozwiązań jest najwłaściwsze dla danej dysfunkcji ruchu.
 
Kolejnym krokiem w rozwoju "Przyjaznego Auta" jest program szkoleniowy przygotowany przez Szkołę Auto. Dzięki szkoleniu osoby niepełnosprawne zyskują unikalną na skalę kraju możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Przy pomocy profesjonalnych instruktorów, na samochodach przystosowanych do potrzeb kierowców z dysfunkcjami narządów ruchu, mogą one przejść szkolenie uczące zachowania w niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Szkolenia odbywać się będą przede wszystkim w podpoznańskim Kąkolewie, ale Szkoła Auto nie wyklucza z czasem organizacji szkoleń także w ośrodku ADAC Berlin-Brandenburg w Linthe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!

Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!

Aktualności 2017-03-20

Skoda przedstawia limitowaną serię Drive

Skoda przedstawia limitowaną serię Drive

Aktualności 2017-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?
Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?
Na początku marca ruszają targi motoryzacyjne w Genewie. Niektórzy producenci nie odsłonili jeszcze wszystkich kart. Wśród nich jest Alfa Romeo, które może zaskoczyć swoich fanów modelem Giulia o dwudrzwiowym nadwoziu.
Odgadnij model Odgadnij model