mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda dominuje w rajdach na dwóch końcach świata

Skoda dominuje w rajdach na dwóch końcach świata

Czeski producent potwierdza swoje kompetencje w świecie rajdów. Na dwóch zakątkach świata Skoda Fabia R5 zwyciężyła w imprezach.

Skoda dominuje w rajdach na dwóch końcach świata

Fabryczna załoga Jan Kopecky/Pavel Dresler po raz trzeci zwyciężyła w trzech startach w Rajdowych Mistrzostwach Czech (MČR) w tym sezonie. Następnego dnia zaliczono wielki sukces w Australii, gdzie dwie załogi jadące Fabią R5 finiszowały na dwóch pierwszych miejscach w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku.

Obu załogom, w barwach których startowali Gaurav Gill/Glenn Macneall (Indie/Australia) oraz Fabian Kreim/Frank Christian (Niemcy/Niemcy) udało powtórzyć się wyczyn z otwierającego sezon Rajdu Whangarei w Nowej Zelandii, gdzie także zajęli dwie pierwsze lokaty.

Na rajdzie rozgrywanym w okolicy Sunshine Coast w stanie Queensland kierowcy musieli zmierzyć się z bardzo śliskimi drogami, obłoconymi po poprzedzających rajd wielkich ulewach. Warunki podczas rajdu jeszcze się pogarszały i doprowadziły do odwołania czterech niedzielnych etapów.    

Z tym wynikiem Skoda buduje swoje duże szanse do zdobycia kolejnego tytułu Rajdowego Mistrza Rosji i Pacyfiku. Prowadzący czeskie wozy rajdowe Gill i Kreim przez pierwsze dwie rundy zdążyli już zbudować przekonującą przewagę nad konkurentami, którą będą chcieli jeszcze powiększyć w pozostałych 2/3 sezonu.

Kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfikuje odbędzie się w dniach 6 i 7 sierpnia w Chinach. Najpierw jednak Fabian Kreim już w piątek i sobotę będzie startował w Rajdzie Stemweder Berg w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec. W następnym tygodniu przystąpi do Rajdu Bohemia będącego częścią Rajdowych Mistrzostw Czech. Domowy rajd Skody odbędzie się w dniach 2 i 3 lipca i pojawi się na nim także duet Jan Kopecký/Pavel Dresler, zapewniając widowiskową walkę w ramach wewnętrznej rywalizacji czeskiego zespołu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda 130 RS - prędkość w dwóch smakach

auto motor i sport 2016-07-14

Pierwsza jest wyścigowa, druga rajdowa. Jedna wymaga od kierowcy refleksu, druga płynności, ale obie sprawiają, że z każdym kilometrem uśmiech na jego twarzy robi się coraz szerszy. Oto Skody 130 RS. Sprawdzamy jak wyczynowe modele sprzed lat wypadają na tle seryjnej Skody Octavii w wersji 230 RS.

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross