mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda dominuje w rajdach na dwóch końcach świata

Skoda dominuje w rajdach na dwóch końcach świata

Czeski producent potwierdza swoje kompetencje w świecie rajdów. Na dwóch zakątkach świata Skoda Fabia R5 zwyciężyła w imprezach.

Skoda dominuje w rajdach na dwóch końcach świata

Fabryczna załoga Jan Kopecky/Pavel Dresler po raz trzeci zwyciężyła w trzech startach w Rajdowych Mistrzostwach Czech (MČR) w tym sezonie. Następnego dnia zaliczono wielki sukces w Australii, gdzie dwie załogi jadące Fabią R5 finiszowały na dwóch pierwszych miejscach w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku.

Obu załogom, w barwach których startowali Gaurav Gill/Glenn Macneall (Indie/Australia) oraz Fabian Kreim/Frank Christian (Niemcy/Niemcy) udało powtórzyć się wyczyn z otwierającego sezon Rajdu Whangarei w Nowej Zelandii, gdzie także zajęli dwie pierwsze lokaty.

Na rajdzie rozgrywanym w okolicy Sunshine Coast w stanie Queensland kierowcy musieli zmierzyć się z bardzo śliskimi drogami, obłoconymi po poprzedzających rajd wielkich ulewach. Warunki podczas rajdu jeszcze się pogarszały i doprowadziły do odwołania czterech niedzielnych etapów.    

Z tym wynikiem Skoda buduje swoje duże szanse do zdobycia kolejnego tytułu Rajdowego Mistrza Rosji i Pacyfiku. Prowadzący czeskie wozy rajdowe Gill i Kreim przez pierwsze dwie rundy zdążyli już zbudować przekonującą przewagę nad konkurentami, którą będą chcieli jeszcze powiększyć w pozostałych 2/3 sezonu.

Kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfikuje odbędzie się w dniach 6 i 7 sierpnia w Chinach. Najpierw jednak Fabian Kreim już w piątek i sobotę będzie startował w Rajdzie Stemweder Berg w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec. W następnym tygodniu przystąpi do Rajdu Bohemia będącego częścią Rajdowych Mistrzostw Czech. Domowy rajd Skody odbędzie się w dniach 2 i 3 lipca i pojawi się na nim także duet Jan Kopecký/Pavel Dresler, zapewniając widowiskową walkę w ramach wewnętrznej rywalizacji czeskiego zespołu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Superb Combi 4x4 2.0 TSI L&K - wszystko...

auto motor i sport 2016-08-01

171 900 zł – tyle kosztuje dziś najdroższy model Skody. Sprawdzamy, czy warto tyle wydać na topową wersję Superba.

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.