mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda godna zaufania - raport z ankiety JD Power

Skoda godna zaufania - raport z ankiety JD Power

Brytyjczycy w badaniu przeprowadzonym przez firmę JD Power wybrali marki, na których można polegać. Brak rodzimych producentów na podium nie dziwi, ale już fakt, że Skoda przebiła niemiecką elitę - owszem.

Skoda godna zaufania - raport z ankiety JD Power
Ankieta została przeprowadzona wśród nabywców nowych aut, którzy swoje wozy zarejestrowali między kwietniem 2012 a marcem 2014 roku. Im niższy rezultat - tym lepiej. Skoda jako marka otrzymała 77 punktów i nie miała sobie równych w tej klasyfikacji. Średni wynik dla wszystkich producentów to aż 114 punktów.

"Ten wynik doskonale ilustruje naszą pasję w dostarczaniu jakości i niezawodności. Jak pokazuje badanie, nasza jakość montażu jest czołowa w przemyśle motoryzacyjnym i cieszę się, że zostało to docenione. Zawsze staramy się polepszać jakość i niezawodność i liczymy na to, że podobne rezultaty osiągniemy w przyszłych badaniach" - skomentował sukces marki Alasdair Steward, szef brytyjskiej Skody.

Auta były oceniane w 8 kategoriach: układ napędowy, nadwozie, wrażenia z jazdy, obsługa instrumentów pokładowych, systemy multimedialne, siedzenia, układ wentylacji i klimatyzacji oraz wnętrze pojazdu. Co ciekawe najczęściej kierowcy narzekali na działanie systemów multimedialnych, a szczególnie na połączenie telefonów poprzez Bluetooth.

Zaraz za Skodą na podium wskoczyły marki Kia i Suzuki (odpowiednio 83 i 86 punktów. Dalej Nissan, Toyota, Mercedes. Z kolei Chevrolet chyba rzeczywiście ma powody, by uciekać z rynku europejskiego - 288 punktów to zdecydowanie najgorszy wynik, przebijający mocno nawet Alfę Romeo (235 punktów). Paradoksalnie żadna Skoda nie wygrała w poszczególnych kategoriach. Wśród miejskich aut najlepiej wypadło Suzuki Alto, w segmencie aut małych triumfował Nissan Juke, najlepszym kompaktem w ankiecie jest Kia cee'd, minivanem Honda Jazz, klasę średnią zdominował Mercedes Klasy C, a luksusową E-Klasa tego samego producenta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki Wszystko o Skoda Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Skoda Suzuki

Podobne wiadomości:

Skoda: dwa miliony aut z fabryki w Kvasinach

Skoda: dwa miliony aut z fabryki w Kvasinach

Aktualności 2017-01-23

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016 roku

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016...

Aktualności 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia - do wyboru, do koloru
Skoda Fabia - do wyboru, do koloru
Nowa Skoda Fabia w ofercie Color Concept jest dostępna w 122 kombinacjach kolorystycznych, w tym 14 kolorach nadwozia, 4 rodzajach wnętrza oraz personalizowanych osłonach lusterek i felg.