mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda goni Toyotę

Skoda goni Toyotę

Samar przedstawił najnowsze wyniki sprzedaży nowych samochodów na polskim rynku. W listopadzie z polskich salonów wyjechało łącznie 21 331 nowych aut. Były to najczęściej modele Skody i Toyoty, którzy to producenci zacięcie walczą o pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych pojazdów w ciągu bieżącego roku.

Skoda goni Toyotę
Od początku roku Polacy zdołali zakupić 217 523 nowych samochodów i wiele wskazuje na to, że jeśli tendencja średniej sprzedaży utrzymująca się na poziomie 19-20 tys. aut/mies. okaże się podobna także w grudniu to wówczas liczba sprzedanych aut w całym roku 2006 będzie nieco wyższa od tej z roku poprzedniego.

Mając na uwadze realia polskiego rynku listopad okazał się całkiem sytym miesiącem dla dealerów samochodowych. Tylko w marcu z salonów wyjechało więcej pojazdów – dokładnie o 295 sztuk.

Bardzo emocjonująco, szczególnie dla Skody i lidera sprzedaży, Toyoty zapowiada się ostatni miesiąc roku. Z sumarycznego zestawienia firmy Samar wynika, że czeski producent zaczyna doganiać Toyotę pod względem liczby sprzedanych samochodów. W listopadzie Skoda (2 634) dostarczyła do klientów o ponad 600 aut więcej niż Toyota (2 029) i obecnie różnica pomiędzy oboma producentami wynosi tylko 91 samochodów!

O trzecią lokatę popularności w Polsce walczą natomiast Fiat i Opel. Różnica 430 aut pomiędzy tymi markami przemawia na korzyść Włochów.

Z kolei najbardziej progresywnym segmentem samochodowym w ostatnich miesiącach pozostaje klasa aut luksusowych. Udział producentów oraz zyski ze sprzedaży takich samochodów zanotowały między innymi Lexus (+119,2%), Jaguar (+133,0%).

Dowiedz się więcej o marce Skoda

Dowiedz się więcej o marce Toyota

Czytaj także:

Rekordowy import używanych w październiku! 2006-11-21

Październikowy wzrost sprzedaży 2006-11-15
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Skoda

Podobne wiadomości:

Toyota GT86 po tuningu TRD

Toyota GT86 po tuningu TRD

Aktualności 2018-08-21

Skoda Vision RS

Skoda Vision RS

Premiery 2018-08-30

Komentuj:

~SD 2007-02-10

Przyjęło się że Skodami jeździ wieś, stąd nazwa Skody - Burakowóz. Ale przecież na rynku są gorsze auta (KIA, Hyundai, SsangYong, DACIA, LADA). Więc nie śmiejmy się ze Skody ! Są naprawde gorsze marki... Fakt, że skody są za drogie, ale to inna sprawa...

~D 2007-02-03

Skoda zawsze będzie tylko Skodą (tandeta za duże pieniądze)

~Za 2-3 lata 2007-02-03

Za 2-3 lata Skoda może wypaść z pierwszej dziesiątki... Ludzie już nie chcą tandetnych aut... Toyota oferuje dużo lepsze od Skody auta...i tańsze !!! Toyota może powiedzieć Czechom "go home" ! :)

~KIA_User 2007-02-03

Skoda to straszne dno, złom i tandeta! Gdzie Skodzie np. do KII ?! Cee'd zmiecie Octavie II z rynku, a Rio coraz lepiej się sprzedaje, tak więc niedługo nikt nie kupi Fabii. KIA - komfort i jakość rodem z Korei!!!!!!! 12 lat gwarancji...

~Wieś kupi i to! 2007-02-03

Wieś kupi i to!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.