mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda i Tour de France - po raz czternasty

Skoda i Tour de France - po raz czternasty

Pierwszego lipca startuje już 104. edycja legendarnego wyścigu kolarskiego Tour de France. Skoda wspiera wyścig od 2004 roku jako oficjalny partner imprezy i dostawca samochodów technicznych.

Skoda i Tour de France - po raz czternasty
W tym roku na linii startu wraz ze 198 kolarzami pojawi się najnowsza Skoda Karoq. Dla nowego SUV-a czeskiej marki będzie to „drogowy" debiut, po statycznej premierze samochodu w Sztokholmie. Trzy egzemplarze czeskiego SUV-a będą towarzyszyły na pierwszym, czternastokilometrowym etapie wyścigu zespołom kolarskim Dimension Data z Republiki Południowej Afryki, Lotto Jumbo z Holandii i belgijskiemu Lotto Soudal.

Obok Skody Karoq, przez całą trasę wyścigu kolarzom będzie towarzyszył „czerwony samochód" dyrektora wyścigu Christiana Prudhomme'a.  Skoda Superb będzie przez kolejne trzy tygodnie jego mobilnym centrum dowodzenia.

W sumie czeska marka zapewnia organizatorom Tour de France aż 250 samochodów potrzebnych do obsługi technicznej wyścigu. Mająca swoje korzenie w przemyśle rowerowym czeska marka, już po raz trzeci sponsoruje także Zieloną Koszulkę dla najlepszego sprintera.

Czeska marka ma sporo wspólnego z dwoma kółkami. Rowerowa pasja Skody sięga samych początków historii marki, która zaczęła się od stworzenia roweru. 122 lata temu – w 1895 roku - Václav Laurin i Václav Klement założyli wytwórnię rowerów w czeskim mieście Mladá Boleslav. Dziesięć lat później ich zakład opuścił pierwszy automobil, model Voiturette A.

W roku 1925 firma Laurin & Klement połączyła się z zakładami Skody. Dziś kolarstwo leży u podstaw strategii sponsorskiej czeskiej marki. Obok patronatu nad Tour de France i Vuelta a España, Skoda wspiera także inne wyścigi kolarskie o międzynarodowej randze oraz wiele innych wydarzeń rowerowych. W szerokiej gamie produktów Skody znajdują się także rowery i akcesoria kolarskie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq nagrodzona za design

Skoda Karoq nagrodzona za design

Aktualności 2017-10-16

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~Alanrty 2017-07-19

To bardzo dobra okazja do zareklamowania się i wypromowania marki. Ja sam jestem od dawna zwolennikiem Skody. Zazwyczaj jak pożyczam auta w Panek to decyduję się właśnie na jej nowe modele.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.