mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda i Volkswagen z Kaługi

Skoda i Volkswagen z Kaługi

Rosyjski minister gospodarki German Gref, Prezes Zarządu Volkswagena Bernd Pischetsrieder oraz Prezes Zarządu Skoda Auto Detlef Wittig wmurowali w sobotę 28. października kamień węgielny, symbolicznie zaczynający budowę nowej fabryki VW i Skody w rosyjskiej Kałudze.

Skoda i Volkswagen z Kaługi

Porozumienie w sprawie budowy nowego zakładu produkcyjnego zostało podpisane 29 maja br. w Moskwie. W przyszłym roku zaplanowano montaż pojazdów marki Skoda i Volkswagen. Rozpoczęcie produkcji na zakładanym poziomie (115 000 samochodów rocznie) przewidziano na 2009 r. Aby zrealizować założone cele, zaangażowane w przedsięwzięcie strony wybudują od podstaw nową spawalnię, lakiernię i montażownię oraz niezbędne budynki biurowe na terenie o powierzchni 400 hektarów, położonym na obrzeżach Kaługi. Skoda Auto posiada 37,5% udziałów w spółce.

Detlef Wittig, Prezes Zarządu Skoda Auto oraz Członek Zarządu Grupy Volkswagen, powiedział: „Rosyjska montażownia jest częścią strategii rozwoju Skoda Auto, na którą składają się jeszcze montażownie i zakłady produkcyjne na Ukrainie, w Kazachstanie, w Bośni, w Indiach i rozpoczynający swoją działalność w przyszłym roku zakład w Chinach. Te przedsięwzięcia umożliwiają Skodzie maksymalne wykorzystanie tendencji wzrostowych na rozwijających się rynkach. Równolegle ze zwiększaniem wielkości produkcji, koncern zamierza stopniowo budować sieć centrów sprzedaży i serwisu w Rosji. Naszym celem jest sprzedaż wysokiej jakości pojazdów i oferowanie klientom, w tym samym czasie, usług serwisowych na najwyższym, światowym poziomie.”

Nowa fabryka będzie znajdować się 160 km na południowy wschód od Moskwy. Prace rozpoczęto natychmiast po oficjalnym podpisaniu umowy i są teraz bardzo intensywne – ponad 500 osób i więcej niż 200 ciężkich maszyn pracuje na budowie siedem dni w tygodniu. Dla wyrównania terenu zostanie usuniętych ponad sześć milionów metrów kwadratowych ziemi.

Dowiedz się więcej o marce Skoda

Dowiedz się więcej o marce Volkswagen

Czytaj także:

Volkswagen tylko dla Rosjan 2006-10-27

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Skoda Kaługa

Podobne wiadomości:

Volkswagen tylko dla Rosjan

Volkswagen tylko dla Rosjan

Aktualności 2006-10-27

Komentuj:

~o rety! 2007-03-19

jesteście jacyś niewyrzyci. I jeślii macie tylko do powiedzenia o samochodzie tyle, że jeżdża nim buraki, to świadczy o Was niestety nienajlepiej - nie jesteście fachowcami ani znawcami. Samochodziarze, zawyczaj mają coś więcej do powiedzenia i nie w takim stylu. A jeszcze nie rozumiem skąd to popracie dla koreańczyków, płacą Wam za to? Rozumiem, że można zachwycić się "japończykiem", ale koreą

~dziobak 2007-02-17

Adrian_o: I co minęło 3 miesiące KIA CEED już dawno wejchał, a jak OCTAVIA II miała się dobrze tak się ma.

~TO TYLKO DOWÓD 2006-11-04

To tylko dowód że w Rosji jest pełno buraków...

~Więcej burakowozów ? 2006-11-01

LOL. Rosja kupi każdą tandete...

~Adrian_o 2006-11-01

Wole od Skody koreańce - KIA albo Hyundaia, Bardziej niezawodne, lepsze jakościowo. Komfort rodem z Korei. Octavia II i Jojster dostaną w tyłek jak wyjdzie CEED i Arnejs. Już dziś Lacetti, Cerato jest lepsza od Octavii II, a RIO czy Aveo dużo lepsze od przestarzałej Fabii. Koreańczycy chcą zagarnąc cały rynek Europy Wschodniej i Środkowej. Skoda dostanie mocno w tyłek ! Tak samo oberwie Dacia i inne tanie marki. Skoda może niedługo zniknąć z mapy Europy Wschodniej. Koreańczycy nie popuszczą !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.