mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda liderem polskiego rynku

Skoda liderem polskiego rynku

Czeski producent zanotował najwyższą globalną sprzedaż w historii, a także wzrost zainteresowania autami Skody w Polsce. Wzrost w okresie całego pierwszego kwartału jest jeszcze większy i utrzymuje niezmiennie Škodę na pozycji lidera polskiego rynku w zestawieniu pierwszych trzech miesięcy roku.

Skoda liderem polskiego rynku

W marcu zarejestrowano w Polsce 39 229 samochodów osobowych, to jest aż o 16,74% więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. Rynek Klienta indywidualnego utrzymuje się na podobnym poziomie w stosunku do marca ubiegłego roku – zmalał o 0,58%, za to znaczący wzrost zarejestrował rynek flotowy – aż o 27%.

W rzecim miesiącu bieżącego roku Klienci indywidualni zarejestrowali 1 134 samochody marki Skoda. Wynik ten utrzymuje czeską markę w ścisłej czołówce. W marcu polskie floty zasiliło aż 3 116 czeskich samochodów, to jest o 20,8% więcej niż przed rokiem. W skali pierwszych trzech miesięcy roku, Skoda pozostaje silnym liderem rynku flotowego z udziałem wynoszącym aż 14,1% całego rynku. W sumie na samochód z Mlada Boleslav w marcu zdecydowało się 4 250 klientów, co oznacza wzrost o 6% wobec miesięcznego wyniku sprzed roku.

Sukces także globalny

Przez trzy pierwsze miesiące roku ŠKODA dostarczyła na rynki całego świata w sumie 276 600 samochodów, to jest o 4,3% więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Osiągnięty w marcu wynik 106 300 dostaw jest najlepszym, jaki kiedykolwiek udało się osiągnąć czeskiej marce w swojej historii. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda wyniki sprzedaży

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia Monte Carlo 1.2 TSI - dla wyglądu

auto motor i sport 2016-03-09

Do wersji specjalnych zwykłych aut należy podchodzić z rezerwą i z cennikiem w ręku. Czy warto kupić Skodę Fabię Monte Carlo z benzynowym silnikiem 1.2 TSI?

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.