mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda modernizuje produkcję

Skoda modernizuje produkcję

W tegoroczne wakacje trzy czeskie fabryki Skody nie będą miały odpoczynku. Producent intensywnie wykorzystuje ten czas na konserwację i modernizację tych obiektów. Serwis przejdzie ponad 80 hal produkcyjnych w Mladej Boleslavi, Kvasinach i Vrchlabí.

Skoda modernizuje produkcję
Skoda wykorzystuje wakacje do przeprowadzenia intensywnych prac modernizacyjnych i konserwacyjnych. Głównym zajęciem fabryki w Kvasinach jest przygotowanie się do produkcji nadchodzącej Skody Kodiaq. W Mladej Boleslavi kontynuowane są prace nad nową tłocznią hydrauliczną PXL 2, która ma rozpocząć swoje działanie pod koniec bieżącego roku.

Nowa, wysokowydajna energetycznie tłocznia będzie pierwszą, gdzie będą powstawać duże wytłoczki z aluminium. W głównych zakładach marki rozbudowane zostają także automatyczne magazyny pojemnikowe (AKL), tak by procesy logistyczne były jeszcze bardziej wydajne i elastyczne w obliczu nieustannie powiększającego się portfolio produktów.

Optymalizacja skupi się dodatkowo na robotyzacji procesów produkcji w ramach przygotowań do cyfryzacji produkcji według koncepcji Industry 4.0 (zanikaniu barier w pracy pomiędzy ludźmi a maszynami).

Skoda zwiększa swoją wydajność produkcji samochodów i podzespołów poprzez wyeliminowanie „wąskich gardeł" procesów produkcyjnych. W fabrykach w Mladej Boleslavi i w Kvasinach dziennie będzie powstawać po 3 000 samochodów. We Vrchlabí, gdzie wytwarzana jest dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna DQ-200, dzienna zdolność produkcyjna wynosi 2 000 sztuk. W tym samym czasie w Mladej Boleslavi wytwarza się do 3 000 ręcznych skrzyń biegów i ponad 2 000 silników.

Do wakacyjnych zadań Skoda wyznaczyła ponad 1 000 pracowników i zewnętrznych usługodawców. Producent notuje obecnie rekordowe wyniki produkcji: roczna produkcja wynosi ponad 650 000 samochodów przy zatrudnieniu 25 500 osób w Czechach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq - coraz bliżej premiery

auto motor i sport 2016-06-15

Do premiery Skody Kodiaq nie pozostało już zbyt wiele czasu, a jeszcze nie znamy oficjalnego wyglądu modelu. Czeski producent podgrzewa atmosferę przed premierą kolejnymi wizualizacjami. 

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.