mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda modernizuje produkcję

Skoda modernizuje produkcję

W tegoroczne wakacje trzy czeskie fabryki Skody nie będą miały odpoczynku. Producent intensywnie wykorzystuje ten czas na konserwację i modernizację tych obiektów. Serwis przejdzie ponad 80 hal produkcyjnych w Mladej Boleslavi, Kvasinach i Vrchlabí.

Skoda modernizuje produkcję
Skoda wykorzystuje wakacje do przeprowadzenia intensywnych prac modernizacyjnych i konserwacyjnych. Głównym zajęciem fabryki w Kvasinach jest przygotowanie się do produkcji nadchodzącej Skody Kodiaq. W Mladej Boleslavi kontynuowane są prace nad nową tłocznią hydrauliczną PXL 2, która ma rozpocząć swoje działanie pod koniec bieżącego roku.

Nowa, wysokowydajna energetycznie tłocznia będzie pierwszą, gdzie będą powstawać duże wytłoczki z aluminium. W głównych zakładach marki rozbudowane zostają także automatyczne magazyny pojemnikowe (AKL), tak by procesy logistyczne były jeszcze bardziej wydajne i elastyczne w obliczu nieustannie powiększającego się portfolio produktów.

Optymalizacja skupi się dodatkowo na robotyzacji procesów produkcji w ramach przygotowań do cyfryzacji produkcji według koncepcji Industry 4.0 (zanikaniu barier w pracy pomiędzy ludźmi a maszynami).

Skoda zwiększa swoją wydajność produkcji samochodów i podzespołów poprzez wyeliminowanie „wąskich gardeł" procesów produkcyjnych. W fabrykach w Mladej Boleslavi i w Kvasinach dziennie będzie powstawać po 3 000 samochodów. We Vrchlabí, gdzie wytwarzana jest dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna DQ-200, dzienna zdolność produkcyjna wynosi 2 000 sztuk. W tym samym czasie w Mladej Boleslavi wytwarza się do 3 000 ręcznych skrzyń biegów i ponad 2 000 silników.

Do wakacyjnych zadań Skoda wyznaczyła ponad 1 000 pracowników i zewnętrznych usługodawców. Producent notuje obecnie rekordowe wyniki produkcji: roczna produkcja wynosi ponad 650 000 samochodów przy zatrudnieniu 25 500 osób w Czechach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Superb Combi 4x4 2.0 TSI L&K - wszystko...

auto motor i sport 2016-08-01

171 900 zł – tyle kosztuje dziś najdroższy model Skody. Sprawdzamy, czy warto tyle wydać na topową wersję Superba.

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.