mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda nadal numerem 1 na polskim rynku

Skoda nadal numerem 1 na polskim rynku

Listopad to kolejny miesiąc pod znakiem Skody. Zarejestrowano wtedy w naszym kraju 3 970 nowych samochodów tej marki. Taki wynik umacnia czeskiego producenta na pozycji lidera.

Skoda nadal numerem 1 na polskim rynku
Według statystyk z CEPiK w listopadzie zarejestrowano 30148 nowych samochodów. W porównaniu z listopadem zeszłego roku jest to wzrost o 23,65 procent. Na dodatek ubiegł miesiąc jest jednym z najlepszych w całym 2015 roku. Tendencja wzrostowa postępuje od miesięcy wakacyjnych.

Skoda może cieszyć się nie tylko fotelem lidera, ale także rosnącym udziałem w polskim rynku. Obecnie wynosi on aż 13,17 procent. Przez jedenaście miesięcy bieżącego roku Skoda dostarczyła na rynek 40 171 samochodów, czyli blisko 13% wszystkich samochodów zarejestrowanych w Polsce w całym 2015 roku i blisko o ¼ więcej od najbliższych konkurentów z dwóch kolejnych pozycji zestawienia.

Na całym świecie w listopadzie tego roku Skoda dostarczyła 89 000 samochodów, odnotowując wzrost zarówno w Europie Zachodniej, jak i Środkowej. W Europie jest to wzrost aż o 44%, a sama Skoda Superb zanotowała wzrost o 47,3%.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda sprzedaz rekord sprzedazy

Podobne wiadomości:

18 milionów aut Skody

auto motor i sport 2016-02-01

Od wyjechania z fabryki pierwszej Skody minęło już ponad 100 lat. Od 1905 roku do teraz czeski producent wyprodukował 18 milionów pojazdów.

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

~frank 2015-12-04

najważniejsze jest to żeby jakiś mocny silnik miał, chociaż jak to toyota to bym się o to nie martwi. z tego co wiem to oni chyba silniki mają dobre.

~Kamil 2015-12-03

Dostawczak jak to dostawczak, co tu dużo gadać. Faktycznie wygląda inaczej niż I generacja, ale nie to jest najważniejsze. Oby był tak trwały jak inne toyoty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.