Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda zamyka kolejny rok pod znakiem lidera w branży flotowej. Co lepsze, czeska marka poprawiła swój zeszłoroczny wynik. Najpopularniejszym modelem wśród polskiego biznesu jest znów Octavia.

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Czeska marka od paru dobrych lat dominuje na polskim rynku flotowym, a z kolei rynek flotowy dominuje w słupkach sprzedaży Skody. W 2015 roku odsetek samochodów zarejestrowanych do biznesu wynosił aż 68,1 procent.

W 2015 roku klienci biznesowi zarejestrowali 30 314 samochodów marki Skoda, dając tym samym czeskiemu producentowi udział w rynku flotowym na poziomie 13,22 procent. Skoda jest zdecydowanym liderem w tej kategorii.

Największym hitem sprzedażowym jest model Octavia, który w ubiegłym roku znalazł 11 618 nabywców, poprawiając wynik z 2014 roku o 484 sztuki. W zeszłym roku aż 81,9 procent wszystkich egzemplarzy Skody Octavia zarejestrowanych w Polsce trafiło do odbiorców flotowych.Kolejnym mocnym modelem w stawce Skody jest Rapid, który w zeszłym roku trafił do 5 769 odbiorców. Tym samym poprawił on swój poprzedni wynik o 20,21 procent i wypełnił lukę pomiędzy Octavią, a Fabią.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda flota

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!

Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!

Aktualności 2016-10-20

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Aktualności 2016-10-14

Komentuj:

~szfabia 2016-02-11

Ludziska co widzicie pozytywnego w Skodach? owszem gołe blachy , z silnikiem od kosiarki i z pokrywa silnika podpierana patykiem, szyby z napedem na drut sa ca' 5tys. zł tańsze od Opla Astry, Forda Focusa, moze Megane, ale gdy zamówisz auto z wyposazeniem do jazdy a nie z toczyskiem po dziurach przewyzsze ceny np. pasata, Mondeo, Insigni!!!!! nawet rocznego BMW F10!!!!!nKilka lat temu kupilem Octavie Elegance z pelnym wyposażeniem z najlepszym silnikiem, silnik padł po kilku tysiacach, karoseria trzeszczała na kazdej nierówności tapicerka śmierdział przeokropnie ----- i taki standard mamy do dziś!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.