mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda najpiękniejsza i najdoskonalsza

Skoda najpiękniejsza i najdoskonalsza

Jens Menske, szef designu Skoda Auto odebrał nagrody w plebiscycie 'Doskonały Produkt Roku 2007'. Samochody czeskiej marki zdobyły dwa trofea w kategorii 'Dobry design' (Skoda Octavia Scout) oraz 'Nagroda krajowa za doskonałe wzornictwo' (Skoda Joyster).

Skoda najpiękniejsza i najdoskonalsza

Obie nagrody są kolejnym, dużym sukcesem studia designu pracującego dla Skoda Auto. W marcu 2005 roku model Octavia został wyróżniony w Mediolanie tytułem "Najpiękniejszy Samochód Roku 2004", gdzie oceniało ją międzynarodowe jury złożone z architektów, krytyków oraz artystów. Zwyciężyła wtedy w klasie sedanów średniej wielkości. W czerwcu tego samego roku wersja kombi została uhonorowana tytułem "Najpiękniejszy Samochód Roku w Republice Czeskiej". Miało to miejsce podczas gali samochodowej w Brnie.

Ogólnokrajowy konkurs „Doskonały Produkt Roku 2007” odbył się pod patronatem Ministra Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, a zorganizowało go czeskie centrum designu (Centrum Designu Republiki Czeskiej). Biorąc przykład z ICSID, Centrum Designu przeprowadziło pierwszy tego typu konkurs w 1991 r.

Rywalizacja składa się z kilku rund, podczas których międzynarodowe jury złożone z czeskich ekspertów, uznanych zagranicznych designerów oraz przedstawicieli najważniejszych firm wybiera najlepsze produkty. Konkurs jest częścią Narodowej Polityki Jakościowej Republiki Czeskiej i jest prowadzony we współpracy z Radą Jakościową Republiki Czeskiej.

Jens Menske, Skoda Auto Chief Designer tak podsumował to wyróżnienie: "Jestem zaszczycony, że centrum designu Skoda Auto w Mlada Boleslav zostało w tym roku nagrodzone kolejny raz. To wyróżnienie pokazuje, że praca naszego międzynarodowego zespołu jest doceniania. Wierzę, że również w przyszłym roku zaskoczymy wszystkim nowymi, ciekawymi pomysłami w zakresie wzornictwa samochodowego.”

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~Piotrek 2007-04-15

Śmiejecie się, drwicie a oni swoje robią, nagrody zbierają, popyt mają, zarabiają i dobrze na tym wszystkim wychodzą. Wszyscy zlewają z Czechów tylko nikt nie widzi, że oni dawno nas wyprzedzili w rozwoju i mają się dużo bliżej cywilizowanej Europy niż my.

~czlowiek z volvo 2007-04-15

chcialbym tylko napomkniec, ze skoda to substytut samochod, w zwiazku z tym wymienione nagrody nie powinny miec miejsca

~mirabella 2007-04-15

Może nie jest najpiękniejsza i najdoskonalsza ,ale Czesi mają Skodę ,a Polacy Poloneza już nie mają . Po drugie nawet Octavia ma diesla z DSG ,a np. taka Toyota nie ma ,ba nawet Lexus nie ma (w Lexusie Is220 przyspieszenie na 6 biegu trawa coś około 20 s - żenada ) .

~bugatti26 2007-04-15

Szczyt bardzo kiepskiego chumoru i żenada na najwyższym stopniu.I nie wiadomo czy płakać czy śmiać się można w sumie jedno i drugie

~slovak 2007-04-14

czeskie fryzury...czeski metal....czeski film.... pierwsze slysze: czeski design... ale kojarzy sie jak w/w

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.