mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu

Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu

To już kolejny projekt polskiego przedstawicielstwa czeskiej marki związany z bezpieczną jazdą. Nowy Autodrom w Poznaniu pozwoli szkolić umiejętności kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych.

Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
Kilka dni temu nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu, a wstęgę przecięli: Andrzej Rogoziński, dyrektor projektu ŠKODA Autodrom Poznań, Barbara Rogozińska, Arkadiusz Gwizdek, dyrektor marketingu marki ŠKODA, Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania, insp. Roman Kuster, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Krzysztof Krzysztofiak, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Nowy obiekt wybudowany tuż przy wjeździe do Poznania, przy ul. Głogowskiej 425. Autodrom składa się z czterech specjalnie zaprojektowanych modułów, które pozwolą kierowcy poznać siły działające na samochód i przekonać się, jaki wpływ na jego zachowanie ma kierujący. Moduły zostały wyposażone w nawadniane maty poślizgowe oraz przeszkody wodne. Kierowcy zmierzą się też z „szarpakiem" - urządzeniem, które wprowadzi auto w niekontrolowany nadsterowny poślizg.

Za „szarpakiem" znajduje się 100-metrowa płyta poślizgowa z trzema rzędami automatycznie sterowanych kurtyn wodnych, symulujących pojawiające się na drodze przeszkody. Dodatkowo, jest też okrąg, na którym można wypróbować działanie elektronicznych systemów stabilizujących tor jazdy.

Skoda Autodrom Poznań ma służyć podnoszeniu kompetencji kierowców flotowych oraz indywidualnych w ramach szkoleń doskonalących technikę jazdy, prowadzonych przez ŠKODA Auto Szkołę. Niezależnie od tego, ŠKODA Autodrom Poznań prowadzić będzie również obowiązkowe szkolenia kierowców, którzy uzyskali uprawnienia do kierowania pojazdami, służb mundurowych oraz egzaminy dla instruktorów ODTJ.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda skoda2016

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando