mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Podczas Rajdu Hiszpanii na liście startowej pojawiło sie aż dziesięć egzemplarzy Skody Fabia R5, z których trzy mają szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Rajdowe Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę.

Skoda wystawiła bardzo silną reprezentację do walki o tytuł. Wystąpi w niej zeszłoroczny zwycięzca rajdu Szwed Pontus Tidemand z pilotem Jonasem Anderssonem oraz mistrzowski duet z Czech - Jan Kopecky i Pavel Dresler.

Fabryczna ekipa Skody może od czwartku spodziewać się zaciekłej rywalizacji z Finem Teemu Suninenem zajmującym drugą pozycję, który jedzie identyczną Fabią R5 prywatnego zespołu.

Prawie cały piątkowy dystans rajdu prowadzi drogami szutrowymi. Natomiast w sobotę i niedzielę jest to rajd typowo asfaltowy. W zeszłym roku zawodnicy Skoda Motorsport zajęli wysokie pozycje. Pontus Tidemand i Jan Kopecky zajęli dwa pierwsze miejsca w WRC 2, w której klasyfikowana jest Skoda Fabia klasy R5.

Siedem z ostatnich ośmiu rund WRC 2 należało do Skody Fabii R5. Lappi wygrał w swoim domowym rajdzie w Finlandii i powtórzył sukces w Niemczech. Pontus Tidemand stanął na najwyższym stopniu podium w Portugalii. Suninen wygrał w Meksyku, na Sardynii i w Rajdzie Polski, Nicolás Fuchs z Peru poprowadził Skodę do zwycięstwa w Rajdzie Argentyny.