mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda przygotowuje produkcję nowego modelu [aktualizacja]

Skoda przygotowuje produkcję nowego modelu [aktualizacja]

Pod koniec sierpnia wystartuje produkcja nowego modelu Skody. Z końcem miesiąca z taśmy produkcyjnej z Mlada Boleslav zaczną zjeżdżać egzemplarze nowego modelu z segmentu B.

Skoda przygotowuje produkcję nowego modelu [aktualizacja]
W Czeskim mieście Mlada Boleslav, gdzie znajduje się jedna z głównych fabryk Skody w okresie od 4 do 15 sierpnia pracownicy mają wakacyjną przerwę produkcyjną. W tym też okresie zakład zostanie przygotowany do uruchomienia produkcji nowego modelu - trzeciej generacji Fabii.

W okresie prawie dwutygodniowej przerwy wakacyjnej fabryka zostanie zmodyfikowana głównie na linii montażowej i lakierni. Zakład ma zostać wzbogacony o nowe roboty. Wszystko po to by z końcem miesiąca wystartować z produkcją nowej Fabii.

Trzecia generacja Fabii ma zostać zbudowana na płycie podłogowej PQ25, tej samej, na której jest osadzona obecna generacja Fabii. Czeski przedstawiciel segmentu B gamę silników podzieli z odświeżonym Volkswagenem Polo. Dziś już wiadomo, że Skoda nie zamierza trzeciej generacji Fabii przygotowywać w wydaniu RS. W przyszłym miesiącu nowa Fabia zostanie zaprezentowana oficjalnie, zaś w październiku zobaczymy ją na targach w Paryżu.

[Aktualizacja]
W czasie przerwy wakacyjnej fabryka zostanie wzbogacona o nowoczesny system regulujący układy wspomagające produkcję montowni M1. Odnowiony zostanie system przenośników na końcu linii produkcyjnej oraz zmodernizowana zostanie lakiernia.

W hali M13 odbędą się prace konserwacyjne i optymalizacyjne na linii produkcyjnej Octavii. Zwiększona zostanie prędkość transportowa podzespołów przez podnośniki oraz zmodernizowany zostanie moduł instalujący układy hamulcowe.„Wykorzystamy te bezproduktywne dni do dalszego zoptymalizowania procesu produkcji i zwiększenia naszych możliwości produkcyjnych, tak by być w stanie odpowiedzieć na nieustannie rosnące zainteresowanie samochodami marki Skoda. Naszym najważniejszym celem obecnie jest przygotowanie fabryki w Mladá Boleslav do startu produkcji nowej odsłony Fabii. Wszystko idzie zgodnie z planem - będziemy gotowi na rozpoczęcie produkcji bez żadnych opóźnień i dbali o najwyższą jakość wykonania już od pierwszego egzemplarza”
- zapewnia Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Prace konserwacyjne i modernizacyjne odbędą się również w innych zakładach marki. W Kvasinach np. zostanie ukończona nowa hala produkująca nadwozia, zaś w Vrchlabí linia produkcyjna skrzyni biegów DQ 200 przejdzie okresowe prace konserwacyjne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 40 380 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Octavia face lifting - znamy polskie ceny

Skoda Octavia face lifting - znamy polskie...

Aktualności 2017-01-04

Skoda wyprodukowała 19 milionów samochodów!

Skoda wyprodukowała 19 milionów samochodów!

Aktualności 2016-12-29

Komentuj:

~majster 2014-08-08

nie bój, nie bój, kiedyś jak w końcy chinole wejdą na rynek europejski, to wówczas skuszą się na zakłady FSO

~byly pracownik FSO 2014-08-07

a hale FSO stoja puste bo zwiazki ZZW niebyly wstanie sie dogadac .... taka ronica miedzy polakami a czechami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa
S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się w najbliższych dniach drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Wrocławia. Na odcinku pomiędzy Łodzią a Wieluniem uruchomiono pierwszą stację benzynową.