mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda przygotowuje produkcję nowego modelu [aktualizacja]

Skoda przygotowuje produkcję nowego modelu [aktualizacja]

Pod koniec sierpnia wystartuje produkcja nowego modelu Skody. Z końcem miesiąca z taśmy produkcyjnej z Mlada Boleslav zaczną zjeżdżać egzemplarze nowego modelu z segmentu B.

Skoda przygotowuje produkcję nowego modelu [aktualizacja]
W Czeskim mieście Mlada Boleslav, gdzie znajduje się jedna z głównych fabryk Skody w okresie od 4 do 15 sierpnia pracownicy mają wakacyjną przerwę produkcyjną. W tym też okresie zakład zostanie przygotowany do uruchomienia produkcji nowego modelu - trzeciej generacji Fabii.

W okresie prawie dwutygodniowej przerwy wakacyjnej fabryka zostanie zmodyfikowana głównie na linii montażowej i lakierni. Zakład ma zostać wzbogacony o nowe roboty. Wszystko po to by z końcem miesiąca wystartować z produkcją nowej Fabii.

Trzecia generacja Fabii ma zostać zbudowana na płycie podłogowej PQ25, tej samej, na której jest osadzona obecna generacja Fabii. Czeski przedstawiciel segmentu B gamę silników podzieli z odświeżonym Volkswagenem Polo. Dziś już wiadomo, że Skoda nie zamierza trzeciej generacji Fabii przygotowywać w wydaniu RS. W przyszłym miesiącu nowa Fabia zostanie zaprezentowana oficjalnie, zaś w październiku zobaczymy ją na targach w Paryżu.

[Aktualizacja]
W czasie przerwy wakacyjnej fabryka zostanie wzbogacona o nowoczesny system regulujący układy wspomagające produkcję montowni M1. Odnowiony zostanie system przenośników na końcu linii produkcyjnej oraz zmodernizowana zostanie lakiernia.

W hali M13 odbędą się prace konserwacyjne i optymalizacyjne na linii produkcyjnej Octavii. Zwiększona zostanie prędkość transportowa podzespołów przez podnośniki oraz zmodernizowany zostanie moduł instalujący układy hamulcowe.„Wykorzystamy te bezproduktywne dni do dalszego zoptymalizowania procesu produkcji i zwiększenia naszych możliwości produkcyjnych, tak by być w stanie odpowiedzieć na nieustannie rosnące zainteresowanie samochodami marki Skoda. Naszym najważniejszym celem obecnie jest przygotowanie fabryki w Mladá Boleslav do startu produkcji nowej odsłony Fabii. Wszystko idzie zgodnie z planem - będziemy gotowi na rozpoczęcie produkcji bez żadnych opóźnień i dbali o najwyższą jakość wykonania już od pierwszego egzemplarza”
- zapewnia Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Prace konserwacyjne i modernizacyjne odbędą się również w innych zakładach marki. W Kvasinach np. zostanie ukończona nowa hala produkująca nadwozia, zaś w Vrchlabí linia produkcyjna skrzyni biegów DQ 200 przejdzie okresowe prace konserwacyjne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 40 380 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!

Skoda Kodiaq - ponad tysiąc zamówień!

Aktualności 2017-03-20

Skoda przedstawia limitowaną serię Drive

Skoda przedstawia limitowaną serię Drive

Aktualności 2017-03-20

Komentuj:

~majster 2014-08-08

nie bój, nie bój, kiedyś jak w końcy chinole wejdą na rynek europejski, to wówczas skuszą się na zakłady FSO

~byly pracownik FSO 2014-08-07

a hale FSO stoja puste bo zwiazki ZZW niebyly wstanie sie dogadac .... taka ronica miedzy polakami a czechami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.