mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda rośnie w Polsce i na świecie

Skoda rośnie w Polsce i na świecie

Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.

Skoda rośnie w Polsce i na świecie

Wszystko wskazuje na to, że Skoda nie zamierza oddać pozycji lidera na polskim rynku. W styczniu czeska marka utrzymała udział w polskim rynku na poziomie 13,8 proc., a modele Fabia i Octavia są najchętniej wybieranymi modelami nad Wisłą.

Wyniki czeskiej marki cały czas pozostają w trendzie wznoszącym. W samym styczniu zarejestrowano aż 5 246 samochodów (o 12,9% więcej niż w styczniu 2016 roku). Wyniki sprzedaży Fabii i Octavii (1 788 i 1 492 rejestracji) oznaczają wzrost o 5,9% i 6,7%. W styczniu mocno podskoczył również Rapid (o 20,6% do 961 samochodów, siódme miejsce na rynku) i Superb (o 85,8% do 561 samochodów, drugie miejsce w segmencie).

Skoda jest również liderem na rynku flotowym. Czeska marka zakończyła styczeń wynikiem 3 392 zarejestrowanych aut, czyli o 16,3% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Najpopularniejsze modele na rynku flotowym to Fabia i Octavia.

„Skoda wchodzi w nowy rok na polskim rynku w świetnej formie. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak silni, jak teraz: kolejne wzrosty następują na chwilę przed falą ważnych dla nas debiutów: odświeżonych modeli Octavia i Citigo oraz zupełnie nowego, pierwszego dużego SUV-a marki, modelu Kodiaq. Rynkowy sukces Skody nie byłby możliwy bez wielu czynników, wśród których kluczową rolę odgrywa zaangażowanie pracowników sieci dealerskiej i serwisowej oraz wyjątkowo korzystna oferta z przystępnymi metodami finansowania." – mówi Klaudyna Gorzan, PR Manager marki Skoda.

Skoda dostarczyła w zeszłym roku 1 127 700 samochodów, czyli po raz trzeci z rzędu osiągnęła wynik przekraczający milion w skali roku. Ten rok w Europie Zachodniej Skoda rozpoczęła z czteroprocentowym wzrostem, dostarczając w styczniu 34 200 samochodów. Również w Europie Środkowej Skoda zanotowała mocny wzrost o 17,6%, dostarczając Klientom 16 700 samochodów. W Europie Wschodniej wyniki czeskiego producenta wzrosły o 23,2% do 2 400 dostarczonych samochodów. Chiny pozostają niezmiennie największym odbiorcą czeskiej marki na świecie. W samym styczniu dostarczono tam 30 000 samochodów.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
Cena podstawowa już od: 93 750 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq nagrodzona za design

Skoda Karoq nagrodzona za design

Aktualności 2017-10-16

Skoda Kodiaq Scout 4x4 w Genewie

auto motor i sport 2017-01-26

Czesi idą za ciosem i pokazują drugą wersję Kodiaqa. Auto z dopiskiem Scout ma offroadowe dodatki, a swoją premierę będzie miało na tragach Genewa 2017.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.