mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda rośnie w Polsce i na świecie

Skoda rośnie w Polsce i na świecie

Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.

Skoda rośnie w Polsce i na świecie

Wszystko wskazuje na to, że Skoda nie zamierza oddać pozycji lidera na polskim rynku. W styczniu czeska marka utrzymała udział w polskim rynku na poziomie 13,8 proc., a modele Fabia i Octavia są najchętniej wybieranymi modelami nad Wisłą.

Wyniki czeskiej marki cały czas pozostają w trendzie wznoszącym. W samym styczniu zarejestrowano aż 5 246 samochodów (o 12,9% więcej niż w styczniu 2016 roku). Wyniki sprzedaży Fabii i Octavii (1 788 i 1 492 rejestracji) oznaczają wzrost o 5,9% i 6,7%. W styczniu mocno podskoczył również Rapid (o 20,6% do 961 samochodów, siódme miejsce na rynku) i Superb (o 85,8% do 561 samochodów, drugie miejsce w segmencie).

Skoda jest również liderem na rynku flotowym. Czeska marka zakończyła styczeń wynikiem 3 392 zarejestrowanych aut, czyli o 16,3% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Najpopularniejsze modele na rynku flotowym to Fabia i Octavia.

„Skoda wchodzi w nowy rok na polskim rynku w świetnej formie. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak silni, jak teraz: kolejne wzrosty następują na chwilę przed falą ważnych dla nas debiutów: odświeżonych modeli Octavia i Citigo oraz zupełnie nowego, pierwszego dużego SUV-a marki, modelu Kodiaq. Rynkowy sukces Skody nie byłby możliwy bez wielu czynników, wśród których kluczową rolę odgrywa zaangażowanie pracowników sieci dealerskiej i serwisowej oraz wyjątkowo korzystna oferta z przystępnymi metodami finansowania." – mówi Klaudyna Gorzan, PR Manager marki Skoda.

Skoda dostarczyła w zeszłym roku 1 127 700 samochodów, czyli po raz trzeci z rzędu osiągnęła wynik przekraczający milion w skali roku. Ten rok w Europie Zachodniej Skoda rozpoczęła z czteroprocentowym wzrostem, dostarczając w styczniu 34 200 samochodów. Również w Europie Środkowej Skoda zanotowała mocny wzrost o 17,6%, dostarczając Klientom 16 700 samochodów. W Europie Wschodniej wyniki czeskiego producenta wzrosły o 23,2% do 2 400 dostarczonych samochodów. Chiny pozostają niezmiennie największym odbiorcą czeskiej marki na świecie. W samym styczniu dostarczono tam 30 000 samochodów.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
Cena podstawowa już od: 93 750 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Nowa Skoda Octavia w produkcji - co się...

auto motor i sport 2017-02-28

Odświeżona Skoda Octavia opuszcza od kilku tygodni zakłady w Mlada Boleslav. Przez ostatnie 21 lat na świecie pojawiło się ponad pięć milionów egzemplarzy tego modelu. Zobaczcie, co zmieniło się w najnowszej wersji?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando