mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat

Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat

Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.

Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Gdy Skoda przechodziła pod skrzydła Grupy Volkswagen w 1991 roku, to w ofercie marki znajdował się zaledwie jeden model, który przynosił roczną produkcję na poziomie 170 000 samochodów. W samym roku 2016 ten sam producent pobił swój kolejny rekord sprzedaży, budując w tym czasie na całym świecie 1 126 500 sztuk. W tym roku Skoda jest na najlepszej drodze, żeby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

 „Skoda rozwija się pod skrzydłami Grupy Volkswagen w imponującym tempie. Nieustannie patrzymy w naszą przyszłość - strategia 2025 przedstawia plan szeroko zakrojonych przemian. Stanie się to poprzez: rozwój gamy modeli z segmentu SUV, digitalizację naszych produktów, procesów i produkcji oraz skierowanie naszej uwagi na elektromobilność" – to słowa Dyrektora Generalnego Skody Bernharda Maiera.

Wraz ze swoim rozwojem marka konsekwentnie rozbudowywała swoją międzynarodową, wydajną infrastrukturę produkcyjną. W swojej ojczyźnie, poza centralnymi zakładami w Mladá Boleslav, czeska marka posiada także zaawansowane fabryki w miejscowościach Kvasiny i Vrchlabí. Oprócz tego, samochody Skody zjeżdżają także z linii produkcyjnych w Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji.

„Fakt zbudowania piętnastu milionów samochodów przez Skodę od początku naszej współpracy z Grupą Volkswagen jest najlepszym dowodem kwalifikacji naszej kadry oraz najwyższych standardów produkcji w naszych fabrykach w Republice Czeskiej, jak i w innych częściach świata. Dzięki nowoczesnej gamie modelowej oraz nieustannie udoskonalanej infrastrukturze produkcyjnej, Skoda osiągnęła topowy poziom wydajności oraz zaawansowania technologicznego" - dodaje Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody ds. Produkcji i Logistyki.

Na Strategię 2025 składa się nieustanna ekspansja gamy modelowej, rozwój warunków sprzyjających innowacji oraz zwiększanie zdolności produkcyjnych. Czeska marka przygotowuje się na głębokie przemiany, które nastąpią w nadchodzących latach tak w kontekście przemysłu motoryzacyjnego, jak i wymiarze społecznym. W obliczu tych wyzwań Skoda skupi się w najbliższych latach na zagadnieniach związanych m.in. z elektryfikacją, zapewniając nowoczesne rozwiązania dla mobilności jutra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~Alko-Maty.pl 2017-07-17

Skoda to porządna firma z bogatą historią. A i same auta sprawują się nieźle, zgadzam się z Tobą - nie ma co się dziwić, że ludzie ufają tej marce. Oferują dobry stosunek ceny do jakości samochodu.

~BartekW45 2017-07-05

Nie ma się co dziwić. To w końcu niezawodne samochody. Do tego w nowych modelach jest dużo funkcji które zdecydowanie podnoszą komfort jazdy. Ostatnio pożyczałem nowy model w Panek i miło się zaskoczyłem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.