mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat

Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat

Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.

Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Gdy Skoda przechodziła pod skrzydła Grupy Volkswagen w 1991 roku, to w ofercie marki znajdował się zaledwie jeden model, który przynosił roczną produkcję na poziomie 170 000 samochodów. W samym roku 2016 ten sam producent pobił swój kolejny rekord sprzedaży, budując w tym czasie na całym świecie 1 126 500 sztuk. W tym roku Skoda jest na najlepszej drodze, żeby podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

 „Skoda rozwija się pod skrzydłami Grupy Volkswagen w imponującym tempie. Nieustannie patrzymy w naszą przyszłość - strategia 2025 przedstawia plan szeroko zakrojonych przemian. Stanie się to poprzez: rozwój gamy modeli z segmentu SUV, digitalizację naszych produktów, procesów i produkcji oraz skierowanie naszej uwagi na elektromobilność" – to słowa Dyrektora Generalnego Skody Bernharda Maiera.

Wraz ze swoim rozwojem marka konsekwentnie rozbudowywała swoją międzynarodową, wydajną infrastrukturę produkcyjną. W swojej ojczyźnie, poza centralnymi zakładami w Mladá Boleslav, czeska marka posiada także zaawansowane fabryki w miejscowościach Kvasiny i Vrchlabí. Oprócz tego, samochody Skody zjeżdżają także z linii produkcyjnych w Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji.

„Fakt zbudowania piętnastu milionów samochodów przez Skodę od początku naszej współpracy z Grupą Volkswagen jest najlepszym dowodem kwalifikacji naszej kadry oraz najwyższych standardów produkcji w naszych fabrykach w Republice Czeskiej, jak i w innych częściach świata. Dzięki nowoczesnej gamie modelowej oraz nieustannie udoskonalanej infrastrukturze produkcyjnej, Skoda osiągnęła topowy poziom wydajności oraz zaawansowania technologicznego" - dodaje Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody ds. Produkcji i Logistyki.

Na Strategię 2025 składa się nieustanna ekspansja gamy modelowej, rozwój warunków sprzyjających innowacji oraz zwiększanie zdolności produkcyjnych. Czeska marka przygotowuje się na głębokie przemiany, które nastąpią w nadchodzących latach tak w kontekście przemysłu motoryzacyjnego, jak i wymiarze społecznym. W obliczu tych wyzwań Skoda skupi się w najbliższych latach na zagadnieniach związanych m.in. z elektryfikacją, zapewniając nowoczesne rozwiązania dla mobilności jutra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - zobacz premierę na żywo

auto motor i sport 2017-05-16

Już za kilka godzin czeski producent odsłoni swój najnowszy model o nazwie Karoq. Następca Skody Yeti będzie miał premierę w Sztokholmie, a relacja z tego wydarzenia będzie dostępna przez internet. 

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~Alko-Maty.pl 2017-07-17

Skoda to porządna firma z bogatą historią. A i same auta sprawują się nieźle, zgadzam się z Tobą - nie ma co się dziwić, że ludzie ufają tej marce. Oferują dobry stosunek ceny do jakości samochodu.

~BartekW45 2017-07-05

Nie ma się co dziwić. To w końcu niezawodne samochody. Do tego w nowych modelach jest dużo funkcji które zdecydowanie podnoszą komfort jazdy. Ostatnio pożyczałem nowy model w Panek i miło się zaskoczyłem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.