mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda stawia na LPG

Skoda stawia na LPG

Już od ponad trzech lat Skoda Auto Polska i Landi Renzo z sukcesem realizują wspólny program, o nazwie Twin Power, dedykowany kierowcom, którzy chcieliby zaoszczędzić na codziennej eksploatacji samochodu.

Skoda stawia na LPG
Dzięki niemu wszyscy posiadacze samochodów marki Skoda mogą korzystać z napędu LPG, który jest ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych silników benzynowych i jednostek diesla.
octavia     

Największym atutem samochodów zasilanych LPG jest obniżona emisja składników toksycznych w spalinach. Co więcej, te wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne osiągnięto bez negatywnego wpływu na osiągi i komfort jazdy. Koszty eksploatacji samochodu zasilanego gazem LPG wyraźnie maleją, zmniejsza się również poziom emisji CO2 do atmosfery.

Nowe samochody marki Skoda objęte są 2-letnią gwarancją mechaniczną i co istotne, utrzymują tę gwarancję po zakupie i montażu dedykowanej instalacji LPG Landi Renzo u autoryzowanego dealera Skody. Gwarancja nie jest przypisana do punktu montażowego, lecz ważna na terenie całego kraju w obrębie całej sieci dealerów, świadczących usługi montażowe, serwisowe oraz gwarancyjne. Montaż instalacji odbywa się wyłącznie w Polsce.

Montaż instalacji LPG Twin Power jest całkowicie zunifikowany, gdyż odbywa się na podstawie dokładnych schematów montażowych z zastosowaniem dedykowanych wsporników ograniczających konieczność wykonywania odwiertów w karoserii. Wszystkie elementy składowe instalacji są dobrane do konkretnego pojazdu i silnika.

Instalacja, w którą wyposaża się samochód umożliwia zarówno ręczną, jak i automatyczną zmianę trybu – z zasilania gazem na benzynę i odwrotnie. Praca silnika w obu trybach jest identyczna, a ewentualna różnica w osiągach - niemal niezauważalna.

Zbiornik na LPG ma maksymalnie pojemność 42 lub 51 litrów, znajduje się w otworze na koło zapasowe i jest wyposażony w elektromagnetyczny zawór bezpieczeństwa.

Wśród pojazdów marki Škoda, którym dedykowana jest instalacja Twin Power, znajdują się: Skoda Fabia, Skoda Roomster, obie generacje Skody Octavia, a także Skoda Praktik.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda LPG autogaz

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.