mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda stawia na LPG

Skoda stawia na LPG

Już od ponad trzech lat Skoda Auto Polska i Landi Renzo z sukcesem realizują wspólny program, o nazwie Twin Power, dedykowany kierowcom, którzy chcieliby zaoszczędzić na codziennej eksploatacji samochodu.

Skoda stawia na LPG
Dzięki niemu wszyscy posiadacze samochodów marki Skoda mogą korzystać z napędu LPG, który jest ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych silników benzynowych i jednostek diesla.
octavia     

Największym atutem samochodów zasilanych LPG jest obniżona emisja składników toksycznych w spalinach. Co więcej, te wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne osiągnięto bez negatywnego wpływu na osiągi i komfort jazdy. Koszty eksploatacji samochodu zasilanego gazem LPG wyraźnie maleją, zmniejsza się również poziom emisji CO2 do atmosfery.

Nowe samochody marki Skoda objęte są 2-letnią gwarancją mechaniczną i co istotne, utrzymują tę gwarancję po zakupie i montażu dedykowanej instalacji LPG Landi Renzo u autoryzowanego dealera Skody. Gwarancja nie jest przypisana do punktu montażowego, lecz ważna na terenie całego kraju w obrębie całej sieci dealerów, świadczących usługi montażowe, serwisowe oraz gwarancyjne. Montaż instalacji odbywa się wyłącznie w Polsce.

Montaż instalacji LPG Twin Power jest całkowicie zunifikowany, gdyż odbywa się na podstawie dokładnych schematów montażowych z zastosowaniem dedykowanych wsporników ograniczających konieczność wykonywania odwiertów w karoserii. Wszystkie elementy składowe instalacji są dobrane do konkretnego pojazdu i silnika.

Instalacja, w którą wyposaża się samochód umożliwia zarówno ręczną, jak i automatyczną zmianę trybu – z zasilania gazem na benzynę i odwrotnie. Praca silnika w obu trybach jest identyczna, a ewentualna różnica w osiągach - niemal niezauważalna.

Zbiornik na LPG ma maksymalnie pojemność 42 lub 51 litrów, znajduje się w otworze na koło zapasowe i jest wyposażony w elektromagnetyczny zawór bezpieczeństwa.

Wśród pojazdów marki Škoda, którym dedykowana jest instalacja Twin Power, znajdują się: Skoda Fabia, Skoda Roomster, obie generacje Skody Octavia, a także Skoda Praktik.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda LPG autogaz

Podobne wiadomości:

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016 roku

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016...

Aktualności 2017-01-18

Skoda gotowa na rajdowy sezon 2017

Skoda gotowa na rajdowy sezon 2017

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.