mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda w Tour de France

Skoda w Tour de France

Po raz trzeci w historii Skoda jest oficjalnym partnerem legendarnego Tour de France, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego na świecie. Tegoroczny wyścig składa się z 21 etapów (łącznie 3 658 km) i jest obsługiwany przez ponad 200 aut Skody.

Skoda w Tour de France

Wyścig dookoła Francji jest punktem kulminacyjnym sezonu kolarskiego. Komunikacja podczas imprezy skupia się na najważniejszym w tym roku wydarzeniu dla marki – premierze Skody Roomster na najbardziej znaczących dla koncernu z Mladá Boleslav rynkach. Z tego powodu na Tour de France Skoda obecna jest pod hasłem „Room for life”, które widzowie poznają w szczególności dzięki przyciągającemu uwagę specjalnemu konwojowi, poprzedzającemu peleton. Poza Roomsterem, tegoroczny Tour de France obsługiwany jest przez wszystkie pozostałe modele Skody – przez trzy tygodnie trwania imprezy każdy z samochodów przejedzie prawdopodobnie około 10 000 kilometrów.

Czytaj także: Skoda Roomster od lipca w Polsce

Od początku tego roku Skoda jest również sponsorem 9 z 20 najlepszych profesjonalnych drużyn kolarskich, biorących udział w serii wyścigów UCI ProTour – Credit Agricole (Francja), Lampre-Fondital i Milram (Włochy), Rabobank (Holandia), Phonak (Szwajcaria), Discovery Channel (Belgia), Saunier Duval (Hiszpania), Gerolsteiner (Niemcy) oraz CSC (Dania). Wszystkie wymienione drużyny wezmą również udział w Tour de France.

Dowiedz się więcej o marce Skoda

Skoda jest poważnie zaangażowana w kolarstwo na najwyższym światowym poziomie od 2004 r., kiedy pierwszy raz była oficjalnym partnerem Tour de France, a rok później, w 2005 r., zaczęła sponsorować profesjonalne drużyny kolarskie. Poza tym importerzy aut Skoda w poszczególnych krajach również inwestują w tę dyscyplinę sportu – wsparcie Skody dla kolarstwa nie kończy się sponsorowaniu Tour de France. Najlepszym tego przykładem jest seria wyścigów w kolarstwie górskim, rozgrywana w Polsce pod nazwą SkodaAuto Grand Prix MTB. To najwyżej sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Kolarstwa UCI polskie zawody w kolarstwie górskim.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016 roku

Skoda dostarczyła 1,12 mln samochodów w 2016...

Aktualności 2017-01-18

Skoda gotowa na rajdowy sezon 2017

Skoda gotowa na rajdowy sezon 2017

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.