mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda w lipcu

Skoda w lipcu

W lipcu w dalszym ciągu utrzymuje się spadkowy trend sprzedaży nowych samochodów w Polsce wynikający m.in. ze zmian w przepisach po wejściu naszym do Unii Europejskiej.

Tendencja ta nie ominęła również Skody. Poszczególne modele i wersje aut z Mlada Boleslav radziły sobie jednak całkiem nieźle. Skoda Octavia w wersji Combi zanotowała w lipcu, w porównaniu do analogicznego okresu 2003 roku, wzrost sprzedaży na poziomie aż 91,71%. Z salonów Skody wyjechało też o 83,08% więcej flagowego modelu marki – Superb, co niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności tego auta. Ogółem Skoda Auto Polska w lipcu sprzedała 2.619 aut, o 38% mniej niż w lipcu 2003 r. (4.224 aut).

Od stycznia do lipca br. sprzedaż 27.326 samochodów. Porównując ten wynik z liczbą sprzedanych samochodów w analogicznym okresie 2003 roku (24.616) odnotowano wzrost sprzedaży o 11%. Niezmiennie największą popularnością wśród klientów cieszy się Fabia – sprzedano 18.672 sztuk wszystkich wersji nadwoziowych tego modelu. Na drugim miejscu plasuje się Octavia z liczbą 7.854 sprzedanych aut. Flagowy model Skody – Superb trafił do 787 nabywców.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross