mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda z nowym centrum do testowania silników

Skoda z nowym centrum do testowania silników

Skoda uruchomiła działalność nowego centrum testowania silników w Mlada Boleslav. W rozwój obecnego Centrum Technologii i Rozwoju Skody zainwestowano ok. 45 mln euro.

Skoda z nowym centrum do testowania silników
- Nowe centrum testowe silników jest ważną inwestycją dla przyszłości czeskiej marki oraz kraju, jako miejsca stanowiącego bazę produkcyjną. Skoda ma 115 lat doświadczenia w rozwoju silników. Dzięki nowemu centrum wzmacniamy nasze kompetencje – mówił podczas otwarcia centrum dr Frank Welsch, członek Zarządu Skody ds. Rozwoju Technicznego.

Dziś czeski producent prowadzi znaczną część prac rozwojowych w ramach Grupy Volkswagen nad układami hamulcowymi, skrzyniami biegów, silnikami i komponentami. W ramach nowej inwestycji ponad 34 mln euro przeznaczono na budowę nowego budynku, a około 10 mln euro na jego wyposażenie – to jedna z największych inwestycji prywatnej firmy w Czechach.

W nowym centrum istnieje 21 stanowisk kontrolnych silników. Poza testowaniem nowych generacji silników przygotowywanych do produkcji seryjnej, możliwe są również dynamiczne testy na potężnych stanowiskach o mocy 400 kW, które są niezbędne w działaniach sportów motorowych Skody.     
      
Pozostałe 6 stanowisk kontrolnych służy do oceny funkcji i trwałości poszczególnych podzespołów i systemów silników spalania wewnętrznego. W związku z rosnącym popytem na globalne wykorzystywanie silników, układy napędowe przeznaczone do różnych rodzajów paliw, mogą być testowane na wielu rynkach na całym świecie.

Rozwój i produkcja silników zawsze były przedmiotem badań firmy. Do tej pory Skoda wyprodukowało około 11,6 mln silników. W maju br. w fabryce w Mlada Boleslav ruszyła produkcja nowej, trzycylindrowej jednostki 1.0 MPI serii EA 111, stosowanej w małych modelach czeskiej marki, a także Seata i Volkswagena. Od końca 2012 r. Skoda produkuje także silniki 1.2 i 1.4 TSI serii EA 211. Ponadto w czeskich zakładach od 2001 roku powstaje jednostka 1.2 HTP serii EA 111 - do maja 2014 roku wyprodukowano już 3 mln egzemplarzy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda produkcja silnikow Mlada Boleslaw

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.