mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda z rekordem produkcji

Skoda z rekordem produkcji

W zakładzie skody w Kvasinach zjechał rekordowy egzemplarz Superba. Taśmę produkcyjną opuścił egzemplarz nr ...

Skoda z rekordem produkcji
... 750 000. Tyle powstało Superbów wszystkich generacji. Najnowsza, trzecia generacja tego modelu, na której premierze i pierwszych jazdach dopiero co byliśmy, na polskim rynku pojawi się w lipcu.

W 2001 roku na rynek trafiła pierwsza generacja "współczesnego" Superba. Od samego początku samochód charakteryzowała bardzo duża przestrzeń, zwłaszcza w tylnej części i atrakcyjna cena. Auto było nawiązaniem do prestiżowego modelu Skody, który był produkowany w Mlada Boleslav w latach 1934-1949.

„750 000 wyprodukowanych egzemplarzy ŠKODY Superb to wynik, który jest dowodem sukcesu naszego flagowego modelu. Jako jeden z najlepszych pojazdów w klasie średniej, Skoda Superb jest kojarzona z najwyższą jakością z Republiki Czeskiej już od czternastu lat, inspirując Klientów od Europy po Chiny oraz inne kraje na całym świecie.

Bazując na tym sukcesie wkraczamy w nową erę wraz z trzecią generacją modelu. Cała nasza gama modelowa wchodzi na zupełnie nowy poziom pod względem technologii, designu i ekspresyjności. Nowa Skoda Superb przerasta wszystko, co do tej pory stworzyła Skoda, wyznaczając przyszłość dla całej marki”-
skomentował - prezes Skody, prof. dr. hab. Winfried Vahland.Skoda Superb pierwszej generacji produkowana była w latach 2001-2008. Drugi Superb pojawił się zaraz po zakończeniu produkcji pierwszego Superba. Wersja kombi do gamy dołączyła w 2009 roku. Dziś rywalizację rozpoczyna trzecia generacja Superba, zbudowana na płycie MQB z silnikami, które spełniają normy Euro 6.

Na koniec warto spojrzeć na dane produkcyjne dotyczące konkretnych generacji. Produkcja modelu Superb uporządkowana według generacji i miejsca powstawania:

  • B5 Superb, Kvasiny - 136 068 szt.
  • B6 Superb, Kvasiny - 379 600 szt.
  • B6 Superb, Aurangabad - 15 170 szt.
  • B6 Superb, Anting - 186 987 szt.
  • B6 Superb, Ningbo - 31 500 szt.
  • B8 Superb, Kvasiny - 600 szt.
  • B8 Superb, Nanjing - 75 szt.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 130 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Skoda Karoq – od kiedy w sprzedaży?

Aktualności 2017-08-05

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Skoda Karoq - ruszyła produkcja

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech