mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Skoda z rekordem produkcji

Skoda z rekordem produkcji

W zakładzie skody w Kvasinach zjechał rekordowy egzemplarz Superba. Taśmę produkcyjną opuścił egzemplarz nr ...

Skoda z rekordem produkcji
... 750 000. Tyle powstało Superbów wszystkich generacji. Najnowsza, trzecia generacja tego modelu, na której premierze i pierwszych jazdach dopiero co byliśmy, na polskim rynku pojawi się w lipcu.

W 2001 roku na rynek trafiła pierwsza generacja "współczesnego" Superba. Od samego początku samochód charakteryzowała bardzo duża przestrzeń, zwłaszcza w tylnej części i atrakcyjna cena. Auto było nawiązaniem do prestiżowego modelu Skody, który był produkowany w Mlada Boleslav w latach 1934-1949.

„750 000 wyprodukowanych egzemplarzy ŠKODY Superb to wynik, który jest dowodem sukcesu naszego flagowego modelu. Jako jeden z najlepszych pojazdów w klasie średniej, Skoda Superb jest kojarzona z najwyższą jakością z Republiki Czeskiej już od czternastu lat, inspirując Klientów od Europy po Chiny oraz inne kraje na całym świecie.

Bazując na tym sukcesie wkraczamy w nową erę wraz z trzecią generacją modelu. Cała nasza gama modelowa wchodzi na zupełnie nowy poziom pod względem technologii, designu i ekspresyjności. Nowa Skoda Superb przerasta wszystko, co do tej pory stworzyła Skoda, wyznaczając przyszłość dla całej marki”-
skomentował - prezes Skody, prof. dr. hab. Winfried Vahland.Skoda Superb pierwszej generacji produkowana była w latach 2001-2008. Drugi Superb pojawił się zaraz po zakończeniu produkcji pierwszego Superba. Wersja kombi do gamy dołączyła w 2009 roku. Dziś rywalizację rozpoczyna trzecia generacja Superba, zbudowana na płycie MQB z silnikami, które spełniają normy Euro 6.

Na koniec warto spojrzeć na dane produkcyjne dotyczące konkretnych generacji. Produkcja modelu Superb uporządkowana według generacji i miejsca powstawania:

  • B5 Superb, Kvasiny - 136 068 szt.
  • B6 Superb, Kvasiny - 379 600 szt.
  • B6 Superb, Aurangabad - 15 170 szt.
  • B6 Superb, Anting - 186 987 szt.
  • B6 Superb, Ningbo - 31 500 szt.
  • B8 Superb, Kvasiny - 600 szt.
  • B8 Superb, Nanjing - 75 szt.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda Fabia Monte Carlo - ceny w Polsce

auto motor i sport 2015-06-09

Skoda Fabia Monte Carlo wyróżnia się czerwonym lakierem, większymi kołami i spoilerem na tylnej klapie. Nie zabrakło też czerwonych wstawek we wnętrzu. Fabia Monte Carlo debiutuje na polskim rynku.

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.